Reklama

Stan Borys po udarze ponownie trafi do szpitala. Wokalista zawiesza karierę

Pojawiły się kolejne zdrowotne kłopoty Stana Borysa, który na początku lutego przeszedł udar niedokrwienny.

Stan Borys z partnerką Anną Maleady

Przypomnijmy, że Stan Borys trafił do szpitala na początku lutego. Muzyk przez wiele godzin przebywał na OIOM-ie.

Reklama

Lekarze zdiagnozowali, że 77-letni wokalista przeszedł udar niedokrwienny, którego efektem był paraliż lewej strony ciała.

Po kilkudniowym pobycie w szpitalu muzyk trafił do ośrodka rehabilitacyjnego; od tego czasu trwa walka o powrót do zdrowia Borysa. Okazuje się, że Stan w najbliższym czasie ponownie zostanie przewieziony do szpitala.

"Zaniepokoił nas fakt, że Stan bardzo szybko się męczy. Lekarze zdecydowali, że musi przejść skomplikowane badania kardiologiczne" - mówi w rozmowie z "Faktem" Anna Maleady, partnerka i menedżerka wokalisty.

"Pojawiły się także zaburzenia pola widzenia. Tak się na ogół dzieje po udarze, ale trzeba to dokładnie skontrolować. Tak więc z oddziału kardiologicznego Stan trafi bezpośrednio na okulistykę. Poważnie obawiamy się bowiem o jego wzrok" - dodaje Maleady.

Co oczywiste, z powodów zdrowotnych kariera muzyczna Stana Borysa została zawieszona.

Sprawdź tekst utworu "Anna" w serwisie Teksciory.pl!

Początki muzyczne Stana Borysa to grupa Blackout (1965-67), w której towarzyszył m.in. Tadeuszowi NalepieMirze Kubasińskiej. Kolejne lata (1968-70) spędził w zespole Bizony (sprawdź utwór "Nie spada z nieba los"!), by później rozpocząć karierę solową (posłuchaj piosenki "Mój przyjaciel deszcz"!).

W połowie lat 70. wyjechał na stałe do Ameryki Północnej, mieszkał w m.in. Chicago i Las Vegas (USA) oraz Toronto (Kanada). Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Polskę a USA.

Sprawdź tekst utworu "Samotność mego serca" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawdź tekst utworu "Jaskółka uwięziona" w serwisie Teksciory.pl!


INTERIA.PL/Fakt

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Stan Borys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje