Reklama

Sophia Urista (Brass Against) upomniana przez Tool. "Strefa wolna od sikania"

Brass Against supportuje grupę Tool na rozpoczynającej się właśnie trasie koncertowej, także podczas koncertu w Polsce. Muzycy zostawili na scenie wiadomość dla Sofii Uristy, nawiązującej do jej incydentu z zeszłego roku.

Brass Against supportuje grupę Tool na rozpoczynającej się właśnie trasie koncertowej, także podczas koncertu w Polsce. Muzycy zostawili na scenie wiadomość dla Sofii Uristy, nawiązującej do jej incydentu z zeszłego roku.
Sophia Urista jest wokalistką grupy Brass Against /Arturo Holmes /Getty Images

Grupa Tool (posłuchaj!) rozpoczął właśnie trasę koncertową, podczas której supportować będzie ją zespół Brass Against.

Muzycy zostawili swoim gościom specjalnym wiadomość na scenie, w której nawiązali do głośnego incydentu z udziałem wokalistki Brass Against, Sofią Uristą.

W zeszłym roku grupa wystąpiła podczas festiwalu Welcome To Rockville. Sophia Urista, wokalistka zespołu, w trakcie wykonywania utworu "Wake Up" Rage Against The Machine (sprawdź!) zaprosiła na scenę jednego z fanów. Kiedy ten położył się na jej prośbę na scenie, stanęła nad nim, opuściła spodnie oraz bieliznę i... oddała na niego mocz.

Reklama

Po wszystkim Urista kazała mężczyźnie "wypier***ać" ze sceny. Chociaż mężczyzna nie wyglądał na oburzonego, a publiczność reagowała na wydarzenie raczej  pozytywnie, sprawa ciągnie się za zespołem (zobacz!) do dziś.

"Chcę się wypowiedzieć na temat mojego występu na festiwalu metalowym Rockville w Daytona. Zawsze przesuwałam granice w muzyce i na scenie. Tamtej nocy przesunęłam granice za daleko. Ponad wszystko kocham moją rodzinę, zespół oraz fanów i wiem, że niektórzy zostali zranieni lub urażeni tym, co zrobiłam. Przepraszam ich i chcę, żeby wiedzieli, że nie miałam takiej intencji" - pisała później na Twitterze wokalistka.

Zapewniła też, że nie chce opierać swojej kariery na szokowaniu, tylko na muzyce.

"Nie jestem artystką, która chce szokować. Zawsze chcę stawiać muzykę na pierwszym miejscu. Jestem wdzięczna za całą waszą nieustającą miłość i wsparcie" - napisała Sophia Urista.

Po wszystkim okazało się, że Urista złamała obowiązujące na Florydzie prawo i sprawa prawdopodobnie trafi do sądu. Sofia usłyszy zarzuty publicznego obnażenia, za które w tym stanie grozi kara pozbawienia wolności lub w najlepszym wypadku 1000 dolarów grzywny.

To jednak nie koniec problemów artystki i jej kolegów. Organizacja NASCAR, do którego należy miejsce, na którym zorganizowano Welcome to Rockville, nałożyła zakaz występów na zespół na wszystkich swoich obiektach. Organizatorzy festiwalu w podsumowaniu rozesłanym do mediów całkowicie pominęli występ formacji na imprezie.

Muzycy Tool nie zniechęcili się jednak do grupy i nie odwołała swojego zaproszenia na trasę koncertową. Nawiązali jednak do sprawy, zostawiając na scenie wiadomość do Uristy przed pierwszym występem.

Zdjęciem kartki z napisem "Strefa bez sikania. W tym obszarze nie wolno oddawać, umieszczać, rozprowadzać, rozlewać, wylewać ani rozsypywać moczu" wokalistka Brass Against podzieliła się na Twitterze.

Brass Against to kolektywna grupa muzyków, których łączy jeden cel - tworzenie muzyki inspirującej do zmian społecznych i osobistych. Twórczość zespołu to głównie covery takich zespołów jak: Tool, Rage Against the Machine, Soundgarden, Black Sabbath, Run the Jewels.

Zespół będzie supportować Tool podczas koncertu w Polsce. Oba zespoły zagrają 21 maja 2022 r. w Tauron Arenie Kraków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tool | Brass Against
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy