Reklama

Reklama

Siostra Kory: Nie mogłyśmy rozmawiać. To był zbrodnia na miłości

Podczas premiery książki "Miłość zaczyna się od miłości", siostra Kory, Anna Kubczak, wspominała ich trudne dzieciństwo. "To było bardzo traumatyczne" - mówiła.

Piosenki Kory śpiewała cała Polska

Kora i jej siostra trafiły do domu dziecka w małopolskim Jordanowie. Ośrodek był prowadzony przez siostry prezentki, które według Kory miały znęcać się nad nią i innymi podopiecznymi.

"Wydawałoby się, że mieszkamy pod jednym dachem, ale nas rozdzielono. Nie mogłyśmy się bawić, rozmawiać, nie mogłam jej przytulać. Nie było tam uczuć, choć nie działo nam się nic złego" - wspomina z kolei Anna Kubczak. "Z perspektywy czasu uważam, że to była zbrodnia na miłości" - dodaje.

Siostry odnowiły kontakt dopiero jako osoby dorosłe. "Postrzegana była jako wystrzałowa kobieta. Ale w gruncie rzeczy była tak wrażliwa i krucha. Reagowała bardzo mocno na nieprzyjemne sytuacje czy krytykę" - opowiadała siostra wokalistki.

Reklama

Uroczysta premiera książki "Miłość zaczyna się od miłości" miała miejsce w Warszawie, w Centrum Premier Czerska 8/10. W spotkaniu wzięli udział m.in.: drugi mąż Kory, Kamil Sipowicz, siostra Anna Kubczak i redaktor książki Tomasz W. Michałowski.

"W kilku pięknych zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Zeszyty to był jej warsztat literacki. Alembik, w którym wrzały i dojrzewały pomysły na piosenki. Ponad rok po śmierci Kory zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy ją czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami" - wyjawia w zapowiedzi książki Kamil Sipowicz.

Czytelnik będzie więc mógł prześledzić jej pracę nad słowem oraz różne wersje tego samego utworu. W zbiorze znajdą się teksty Kory głównie z lat 2003-2018, ale także kilka z roku 1983. Lektura tomu pozwala prześledzić, jak Kora pracowała nad piosenkami, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm. Śledzimy, jak powstały utwory zaśpiewane przez nią na płytach "Znaki szczególne" i "Ping pong" oraz kilka utworów wydanych jako single.

W książce jest także wstrząsający tekst o księżej pedofilii "Zabawa w chowanego" (2010). "Te Zeszyty to czarowna pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata" - wyjawia Sipowicz.

"Miłość zaczyna się od miłości" trafiła do księgarń 13 listopada nakładem wydawnictwa Agora. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kora | Olga Sipowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje