Reklama

Kamil Sipowicz o Korze: Była moją pierwszą kobietą

Kamil Sipowicz, drugi mąż Kory, wyznaje w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów", że byli kochankami, gdy wokalistka była jeszcze w związku z Markiem Jackowskim.

Kamil Sipowicz, drugi mąż Kory, wyznaje w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów", że byli kochankami, gdy wokalistka była jeszcze w związku z Markiem Jackowskim.
Kora i jej drugi mąż, Kamil Sipowicz /Krzysztof Kuczyk /Agencja FORUM

"Nikt nie wiedział. Moi najbliżsi przyjaciele nie wiedzieli. Oczywiście domyśliłem się, że Szymon jest moim synem" - mówi Kamil Sipowicz w rozmowie z "Wysokimi Obcasami".

"Poznaliśmy się, gdy Kora była mężatką i miała już dziecko. To nie był łatwy początek" - opowiada partner wokalistki, który poślubił Korę w 2013 r., gdy u wokalistki zdiagnozowano nowotwór.

"Mimo że byłem hipisem, nie brałem udziału w żadnej hipisowskiej wolnej miłości. Kora była moją pierwszą kobietą" - dodaje.

W wywiadzie przyznaje także, że od początku wiedział, że Szymon jest dzieckiem jego i Kory. "Byłem blisko Kory, jej rodziny, czułem z Szymonem wyjątkową więź. A potem przenieśli się z Markiem do Krakowa, w pewnym momencie Marek się o nas dowiedział. Przede wszystkim Szymon się dowiedział. Miał wtedy dziesięć lat" - opowiada.

Reklama

Mowa o Marku Jackowskim (był mężem Kory w latach 1971-84), gitarzystą, kompozytorem i współzałożycielem grupy Maanam, który zmarł 18 maja 2013 r.

13 listopada będzie miała miejsce premiera książki "Miłość zaczyna się od miłości". Na książkę składają się tajne zeszyty z notatkami wokalistki.

"W kilku pięknych zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Zeszyty to był jej warsztat literacki. Alembik, w którym wrzały i dojrzewały pomysły na piosenki. Ponad rok po śmierci Kory zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy ją czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami" - wyjawia w zapowiedzi książki Kamil Sipowicz.

Czytelnik będzie więc mógł prześledzić jej pracę nad słowem oraz różne wersje tego samego utworu. W zbiorze znajdą się teksty Kory głównie z lat 2003-2018, ale także kilka z roku 1983. Lektura tomu pozwala prześledzić, jak Kora pracowała nad piosenkami, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm. Śledzimy, jak powstały utwory zaśpiewane przez nią na płytach "Znaki szczególne" i "Ping pong" oraz kilka utworów wydanych jako single.

W książce jest także wstrząsający tekst o księżej pedofilii "Zabawa w chowanego" (2010). "Te Zeszyty to czarowna pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata" - wyjawia Sipowicz.

Spotkania poświęcone polskiej piosenkarce rockowej odbędą się 13 listopada w Warszawie i 20 listopada w Krakowie. Na spotkaniu pojawią się m.in. Kamil Sipowicz, Anna Kubczak - siostra Kory, Magdalena Środa - przyjaciółka piosenkarki oraz Tomasz Michałowski - redaktor książki "Miłość zaczyna się od miłości".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Sipowicz | Kora
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy