Reklama

Sia porwana przez Beyonce? Teoria spiskowa z Brazylii podbija sieć

W brazylijskich mediach społecznościowych stworzono teorię, według której Beyonce porwała australijską wokalistkę Się Furler i przetrzymuje ją jako zakładniczkę w swojej posiadłości, aby ta pisała dla niej teksty piosenek.

W brazylijskich mediach społecznościowych stworzono teorię, według której Beyonce porwała australijską wokalistkę Się Furler i przetrzymuje ją jako zakładniczkę w swojej posiadłości, aby ta pisała dla niej teksty piosenek.
Beyonce porwała Się? Brazylisjka teoria spiskowa podbija sieć / Invision for Parkwood Entertainment/Fotolink /East News

Szaleństwo na punkcie teorii spiskowej dotyczącej Beyonce i Sii wybuchło na Twitterze pod hasztagiem #SaveSia. Zaczęli ją brazylijscy internauci, którzy twierdzą, że Australijka została porwana przez Beyonce i obecnie poprzez swoje tweety prosi o pomoc.

Jak do tego doszło, że internauci wpadli na pomysł, aby uznać, że Beyonce porwała koleżankę z branży? Buzzfeed twierdzi, że geneza tkwi w wywiadzie dla magazynu "Billboard" z 2015 roku.

Wtedy to Sia porównała współpracę z Beyonce do obozu literackiego i stwierdziła, że Queen B jest nieco despotyczna, a także łączy ze sobą fragmenty tekstów od różnych autorów z podkładami i sprawdza, co z tego wyjdzie.

Reklama

W trakcie tej rozmowy Sia stwierdziła, że przygotowała 25 tekstów dla Beyonce, a niewykorzystane piosenki miały wrócić do Australijki. Sia chciała przynajmniej jednego z "odrzutów" użyć na płycie "This Is Acting". 

Fragment rozmowy zainspirował brazylijskich fanów Sii, którzy zaczęli twierdzić, że Beyonce zamknęła swoją koleżankę w piwnicy lub celi i każe pisać jej kolejne teksty. Jednym z pierwszych memów związanym z całą teorią był poniższy obrazek.

Teoria zrobiła się niezwykle popularna na Twitterze. Pod wspomnianym hasztagiem #SaveSia pojawiły się przeróbki Sii w kajdankach lub więzionej w piwnicy. Ponadto użytkownicy serwisu zaczęli bezpośrednio pisać do Beyonce, aby uwolniła ich idolkę.

Kiedy Snapchat wprowadził filtry z Sią w roli głównej (można było nałożyć na twarz charakterystyczną perukę wokalistki z kokardą) sieć zalała fala zdjęć, na których internauci w imieniu wokalistki proszą o jej uwolnienie.

Gdy materiał rozszedł się po sieci i napisały o tym m.in. amerykańskie serwisy, brazylijscy internauci nie kryli swojej radości. Uznali bowiem, że dzięki temu wieść o ich działaniach rozniesie się jeszcze szerzej po świecie.

Co ciekawe, porwanie Sii nie jest najdziwniejszą teorią, jaką wymyślono w Brazylii. Na Twitterze pojawił się wpis, w którym ktoś stwierdził, że Beyonce przygotowała zamach na Aaliyah, aby potem zająć jej miejsce przy Jayu Z.

Na szczęście szalona teoria spiskowa nie ma pokrycia w rzeczywistości. Sia obecnie koncertuje w ramach światowej trasy. Jednym z przystanków będzie Kraków Live Festival. W Polsce Australijka wystąpi 19 sierpnia.

Sprawdź tekst i tłumaczenie piosenki "Cheap Thrills" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Beyonce Knowles | Sia Furler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy