Seth na barykady. Szczegóły albumu "La France des Maudits"

Bartosz Donarski

Blackmetalowcy z Bordeaux opublikują w lipcu longplay "La France des Maudits". Źródłem inspiracji dla nowej płyty Seth były krwawe wydarzenia z czasów Rewolucji francuskiej.

Seth szykuje nowy album
Seth szykuje nowy albummateriały prasowe

"La France des Maudits" (fr. Francja przeklętych), siódmy album weteranów francuskiej sceny blackmetalowej, podobnie jak poprzedni longplay "La morsure du Christ" z 2021 roku, wyprodukował w całości Francis Caste w paryskim studiu Sainte Marte. Autorem okładki jest francuski artysta Andy Julia.

Nowa płyta podopiecznych rodzimej wytwórni Season Of Mist trafi na rynek w symbolicznym dniu 14 lipca, czyli w najważniejsze święto narodowe Francji, upamiętniające zdobycie Bastylii w roku 1789, które dało początek Wielkiej Rewolucji Francuskiej i obaleniu monarchii Burbonów. Album dostępny będzie w wersji CD (digipack i limitowany boks), na kasecie i winylu oraz cyfrowo.

Na pierwszy singel promujący album "La France des Maudits" wybrano kompozycję "Et Que Vive le Diable!" (fr. I niech żyje diabeł!). Towarzyszący mu, nakręcony z rozmachem teledysk, będący makabrycznym spojrzeniem na Rewolucję francuską, możecie zobaczyć poniżej:    

Seth - szczegóły albumu "La France des Maudits" (tracklista):

1. "Paris des Maléfices"
2. "Et Que Vive le Diable!"
3. "La Destruction des Reliques"
4. "Dans le Cœur un Poignard"
5. "Marianne"
6. "Ivre du Sang des Saints"
7. "Insurrection"
8. "Le Vin du Condamné".

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}