Reklama

Scott Taylor (Then Jerico) nie żyje. Przegrał walkę z rakiem

Nie żyje gitarzysta Scott Taylor. Od lat zmagał się z chorobą nowotworową. Muzyk miał 58 lat.

Nie żyje gitarzysta Scott Taylor. Od lat zmagał się z chorobą nowotworową. Muzyk miał 58 lat.
Zespół Then Jerico w 1988 roku. Od lewej z tyłu: basista Jasper Stainthorpe, gitarzysta Scott Taylor, wokalista Mark Shaw i perkusista Steve Wren /Tim Roney /Getty Images

Jego odejście zostało potwierdzone w poście na Instagramie przez byłego kolegę z zespołu.

"Właśnie usłyszałem druzgocąco smutną wiadomość o odejściu Scotta Taylora. Był ciężko chory od kilku lat i był wcześniej hospitalizowany w tym roku, ale został zwolniony, więc liczyłem na to, że jeszcze go zobaczę, ale tak nie było" - napisał. 

Nazwali go "siłą napędową kreatywności, inspiracji i innowacji muzycznych". "Napisaliśmy razem świetne piosenki i wiem, że mówię w imieniu wszystkich starych członków zespołu, kiedy mówię, że był kochany i bardzo szanowany przez nas wszystkich za jego wyjątkowy charakter, talent i niesamowite zdolności" - czytamy dalej. 

"Rozśmieszał nas i płakał z wielu powodów, a ja będę za nim tęsknił bardziej niż kiedykolwiek miałem okazję mu to powiedzieć. Spoczywaj w pokoju, mój drogi stary przyjacielu. Kocham cię. Dzięki za muzykę" - dodał.

Reklama

Taylor zyskał sławę w latach 80., gdy wraz z Markiem Shawem, Jasperem Stainthorpem i Stevem Wrenem, założyli zespół Then Jerico. Grupa rozpadła się w 1990 roku, ale połączyła się ponownie w 2013 roku, by koncertować z nowym albumem "Reprise".

Gitarzysta od dwóch lat walczył z guzem mózgu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy