Satyricon: 20 lat "Nemesis Divina"

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Na 2016 rok Norwegowie z Satyricon szykują jubileuszową wersję pomnikowego albumu "Nemesis Divina".

Satyricon z okresu "Nemesis Divina"
Satyricon z okresu "Nemesis Divina" 

Wydany w 1996 roku "Nemesis Divina" był jednym z tych albumów, dzięki którym black metal zyskał zupełnie nowy wymiar, również w sensie komercyjnym.

"Wraz z 'Nemesis Divina' wszystko zwiększyło się dziesięciokrotnie, a Satyricon wszedł na zupełnie nowy poziom. Album ten ma wyjątkowe miejsce w naszej historii. Nagle okazało się, że sprzedaliśmy 80, a następnie sto tysięcy płyt, co było dotąd nie do pomyślenia" - wspomina Satyr, frontman zespołu.

Wokalista Satyricon nie ma też wątpliwości co do znaczenia trzeciej płyty swojego zespołu.

"Skoro przyjmuje się, że są dwa etapy rozwoju black metalu - lata 80. z Venom, Celtic Frost i Bathory, oraz lata 90. w Norwegii i wszystko, co po nich - istnieje przynajmniej kilka albumów i garść utworów, które określiły współczesny black metal. 'Nemesis Divina' to bez wątpienia jeden z tych albumów, a 'Mother North' to zdecydowanie jeden z tych utworów" - z rezonem podkreśla Satyr.

Wznowienie "Nemesis Divina" będzie mieć swą premierę wiosną 2016 roku. Poza rozszerzoną i przerobioną szatą graficzną, nowa wersja zostanie poddana przez Satyra ponownemu masteringowi.

Kultowy teledysk do "Mother North" Satyricon możecie przypomnieć sobie poniżej:

Satyricon na Metalfest 2013 - Jaworzno, 21 czerwca 2013 r.

fot. Michał Dzikowski / www.spodsceny.pl
fot. Michał Dzikowski / www.spodsceny.pl
fot. Michał Dzikowski / www.spodsceny.pl
fot. Michał Dzikowski / www.spodsceny.pl
fot. Michał Dzikowski / www.spodsceny.pl
W ostatnim czasie twórczość Satyricon można zakwalifikowac jako black'n'rollfot. Michał Dzikowski / www.spodsceny.pl
Ekipa Satyra i Frosta bardzo dobrze sprawdza się na festiwalachfot. Michał Dzikowski / www.spodsceny.pl
Przedstawicielami black metalu na Metalfeście byli Norwegowie z grupy Satyriconfot. Michał Dzikowski / www.spodsceny.pl
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Przejdź na