Reklama

Sarah Harding nie żyje. Girls Aloud reaktywują się na jeden koncert

Sarah Harding, wokalistka grupy Girls Aloud, przegrała walkę z rakiem piersi na początku września. Koleżanki z zespołu planują zagrać jeden charytatywny koncert, upamiętniający zmarłą koleżankę.

Sarah Harding, wokalistka grupy Girls Aloud, przegrała walkę z rakiem piersi na początku września. Koleżanki z zespołu planują zagrać jeden charytatywny koncert, upamiętniający zmarłą koleżankę.
Sarah Harding miała 39 lat /WENN.com/agefotostock /East News

Sarah Harding 5 września przegrała walkę z rakiem piersi. Gwiazda zespołu Girls Aloud (sprawdź!) była pod opieką The Christie Hospital w Manchesterze - jednej z największych placówek onkologicznych w Europie.

Po ogłoszeniu tego przez menedżerów wokalistki, jej fani postanowili założyć zbiórkę pieniężną, aby wesprzeć klinikę. The Christie Hospital oferuje pomoc dla ponad 44 tysięcy pacjentów rocznie na dużo wyższym poziomie niż zapewnia fundusz zdrowia.

Reklama

Jak się okazuje, również koleżanki z zespołu planują pomóc organizacjom wspierającym walkę z nowotworami. "The Sun" poinformowało, że członkinie Girls Aloud rozpoczęły próby przed charytatywnym koncertem na cześć Sarah. 

Członkinie Girls Aloud zainspirowały się podobnym wydarzeniem dla chorego na raka mózgu Toma Parkera z The Wanted (sprawdź!).

Sarah Harding przegrała walkę z rakiem

Informacja o śmierci Sarah Harding pojawiła się na jej profilu na Instagramie. "Ze złamanym sercem dziś przekazuję wieści, że moja piękna córka Sarah odeszła. Wielu z was wiedziało o walce Sarah z rakiem i o tym, że ze wszystkich sił walczyła od diagnozy do swojego ostatniego dnia" - czytamy we wpisie podpisanym przez Marie, matkę 39-letniej wokalistki.

"Odeszła spokojnie dziś rano. Chciałam bardzo podziękować wszystkim za wsparcie, które jej dawaliście przez ostatni rok. Dało jej to wielką siłę, że była kochana. Wiem, że chciałaby zostać zapamiętana nie z walki z tą okropną chorobą - była jasno świecącą gwiazdą i mam nadzieję, że tak właśnie będzie pamiętana" - dodała.

Na przełomie sierpnia i września 2020 r. Sarah Harding (sprawdź!) ujawniła, że zdiagnozowano u niej raka piersi, a choroba zdążyła rozejść się po całym organizmie. Opublikowała wówczas zdjęcie ze szpitalnego łóżka, a później co jakiś czas przekazywała kolejne informacje o stanie swojego zdrowia, przyjmowanej chemioterapii i leczeniu.

Pod koniec 2020 r. przekazała, że lekarze nie dają jej zbyt wielkich szans na pokonanie choroby.

"Staram się żyć każdą sekundą życia, bez względu ile będzie ono trwało. Codziennie piję kieliszek lub dwa wina. To pomaga mi się zrelaksować. Pewnie wiele osób twierdzi, że to zły pomysł, ale próbuje się dobrze bawić. Nie wiem, ile miesięcy mi zostało. Może stanie się cud, ale tak to teraz wygląda" - mówiła w rozmowie z "The Times".

Już po zdiagnozowaniu u niej raka wypuściła autobiografię "Hear Me Out" - od tytułu piosenki (posłuchaj!) z drugiej płyty Girls Aloud "What Will the Neighoburs Say?" z 2004 r.

Girls Aloud - kariera i przeboje

Grupa Girls Aloud powstała w 2002 roku w trakcie reality show "Popstars: The Rivals". W ostatecznym składzie znalazły się Cheryl Cole, Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts i Kimberley Walsh (wyłonili je Geri Halliwell, Louis Walsh i Pete Waterman).

Grupa wydała pięć albumów studyjnych (ostatni "Out of Control" ukazał się 2008 roku), a wszystkie okazały się być bestsellerami w Wielkiej Brytanii (ich płyty wielokrotnie pokrywały się platyną na Wyspach - łącznie sprzedało się ponad cztery miliony egzemplarzy).

Zespół oficjalnie przestał działać w 2013 roku (w 2012 roku reaktywował się po trzech latach zawieszenia, ale po jednej trasie koncertowej piosenkarki ostatecznie poszły w swoje strony). Harding próbowała również sił solowo. Wydała w 2015 roku EP-kę "Threads". W 2017 r. wygrała program "Celebrity Big Brother".

24 marca 2021 r. do sieci trafiła jej ostatnia piosenka "Wear It Like a Crown", którą nagrała 10 lat wcześniej. Sarah Harding zdecydowała, że zyski z tego utworu przekaże na cele charytatywne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sarah Harding | Girls Aloud
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy