Reklama

Reklama

sanah spełnia prośbę fanów i... śpiewa Twierdzenie Pitagorasa. Nagranie hitem

sanah znów zaskoczyła swoich fanów! Po niedawnej serii piosenek inspirowanych polską poezją, przyszedł czas na inną klasykę. Tym razem - klasycznego Twierdzenia Pitagorasa, które na prośbę fanów... zaśpiewała!

sanah znów zaskoczyła swoich fanów! Po niedawnej serii piosenek inspirowanych polską poezją, przyszedł czas na inną klasykę. Tym razem - klasycznego Twierdzenia Pitagorasa, które na prośbę fanów... zaśpiewała!
sanah znów jest na ustach wszystkich /Reporters/REPORTER /East News

sanah przeglądała komentarze pod jednym ze swoich filmów, gdzie fani pisali, co chcieliby usłyszeć w jej wykonaniu. Jeden z nich był dość zaskakujący - fan zechciał, by "zaśpiewała Pitagorasa". 

Jedna z najpopularniejszych wokalistek w Polsce zakasała rękawy i nagrała melodię, którą wraz z twierdzeniem zamieściła na TikToku. 

Nagranie od razu stało się przebojem w sieci. Sprawdź!

sanah śpiewa Twierdzenie Pitagorasa. Nagranie hitem sieci!

sanah lubi zaskakiwać swych miłośników. Zaledwie miesiąc temu do sieci niespodziewanie trafiło aż 10 nowych teledysków sanah (sprawdź!).

Reklama

Wokalistka sięgnęła po cenione wiersze: "Nic dwa razy" (Wisława Szymborska), "Bajka" (Krzysztof Kamil Baczyński), "Warszawa" (Julian Tuwim), "Kamień", "(I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej", "(II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej" (autorem tych trzech jest Adam Asnyk), "Hymn" (Juliusz Słowacki), "Do * w sztambuch" (Adam Mickiewicz), "Rozwijając Rilkego" (Jacek Cygan) i "Eldorado" (Edgar Allan Poe).

Współtwórcami muzyki z wokalistką są Marek Dziedzic, Jakub Galiński i Tom Martin. Za oprawę wizualną przy teledyskach odpowiada Michał Pańszczyk.

Sprawdź tekst "Nic dwa razy" w serwisie Tekściory.pl!

W komentarzach fani nie kryli zachwytów. Część zwróciła uwagę, że nowe piosenki trafiły do sieci w Dzień Edukacji Narodowej. "Piękny prezent na Dzień Nauczyciela", "Teraz powinna dostać medal Odrodzenia Kultury Polskiej", "I pomyśleć, że w szkole narzekaliśmy na czytanie wierszy" - głosiły komentarze pod teledyskami.

Kim jest sanah?

W ciągu ostatnich dwóch lat sanah udało się podbić muzyczny rynek i stać się najpopularniejszą wokalistyką w Polsce - zarówno w radiach, jak i streamingu.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jej przeboje "Szampan" (zobacz!), "Ale jazz!" (posłuchaj!), "Melodia" (posłuchaj!) czy "ten Stan" (posłuchaj!) znają wszyscy. Dwie pierwsze płyty sanah - "Królowa dram" i "Irenka" pokryły się diamentem za sprzedaż ponad 150 tys. egzemplarzy.

Końcówka ubiegłego roku także należała do niej. Piosenka "kolońska i szlugi" (sprawdź!), którą zapowiadała na swoich koncertach jeszcze przed wydaniem, stała się viralowym hitem. Dotąd teledysk do piosenki obejrzano już ponad 39 mln razy!

W kwietniu wokalistka wydała swój trzeci album - "Uczta". Do tej pory płyta uzyskała status podwójnej platyny (ponad 60 tys. sztuk).

Wydawnictwo liczy 11 utworów, wszystkie są wykonane z gośćmi, którzy byli przedstawiani wraz z publikowanymi piosenkami. Do stołu z wokalistką zasiedli Igor HerbutKwiat Jabłoni, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Natalia Grosiak (Mikromusik), Artur Rojek, duet MięthaGrzegorz Turnau, Ania Dąbrowska i Vito Bambino.

sanah zaprasza na "Bankiet"

Po premierze sanah ruszyła w trasę "Uczta Tour 2022", która objęła 10 koncertów w dużych halach w największych miastach Polski. 25-letnia wokalistka jest teraz w kolejnej trasie koncertowej pt. "Bankiet". Trasa odbywa się w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz Silesian Chamber Choir Ad libitum

"Jak to bywa na poprawinach - nogi zmęczone są od tańca, więc tym razem impreza będzie zasiadana. Nie zabraknie wytrawnej 50-osobowej orkiestry pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz wykwintnego 30-osobowego chóru" - zapowiada występy piosenkarka.

"Jak na bankiet przystało, nie zabraknie niezapowiedzianych utworów. Dress code - a jakże! Obcasy, fraki, dywan z róż. Będzie bal!" - czytamy dalej.

Do wyprzedanych już występów sanah dołożyła dodatkowe koncerty we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie.

Fani oburzeni cenami biletów na koncerty sanah

sanah i jej "Bankiet". Oto szczegóły trasy:

23 listopada 2022 - Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
24 listopada 2022 - Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
30 listopada 2022 - Warszawa, Filharmonia Narodowa
1 grudnia 2022 - Warszawa, Filharmonia Narodowa
9 stycznia 2023 - Kraków, ICE Kraków Congress Centre.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama