Reklama

sanah: Po trasie "Uczta" przyjdzie czas na "Bankiet". Znamy szczegóły!

"Po uczcie zapraszam was na bankiet" - takie hasło wita fanów sanah na specjalnej odsłonie jej oficjalnej strony internetowej. 25-letnia wokalistka na jesień szykuje specjalny projekt koncertowy z udziałem orkiestry i chóru. Co już wiemy?

"Po uczcie zapraszam was na bankiet" - takie hasło wita fanów sanah na specjalnej odsłonie jej oficjalnej strony internetowej. 25-letnia wokalistka na jesień szykuje specjalny projekt koncertowy z udziałem orkiestry i chóru. Co już wiemy?
sanah ponownie ruszy w trasę /Ewelina Eris Wójcik /INTERIA.PL

W ciągu ostatnich dwóch lat sanah udało się podbić muzyczny rynek i stać się najpopularniejszą wokalistyką w Polsce - zarówno w radiach, jak i streamingu. 

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jej przeboje "Szampan" (zobacz!), "Ale jazz!" (posłuchaj!), "Melodia" (posłuchaj!) czy "ten Stan" (posłuchaj!) znają wszyscy. Dwie pierwsze płyty sanah - "Królowa dram" i "Irenka" pokryły się diamentem za sprzedaż ponad 150 tys. egzemplarzy.

Reklama

Końcówka ubiegłego roku także należała do niej. Piosenka "kolońska i szlugi" (sprawdź!), którą zapowiadała na swoich koncertach jeszcze przed wydaniem, stała się viralowym hitem. Dotąd teledysk do piosenki obejrzano już ponad 39 mln razy!

W kwietniu wokalistka wydała swój trzeci album - "Uczta". Do tej pory płyta uzyskała status podwójnej platyny (ponad 60 tys. sztuk).

Wydawnictwo liczy 11 utworów, wszystkie są wykonane z gośćmi, którzy byli przedstawiani wraz z publikowanymi piosenkami. Do stołu z wokalistką zasiedli Igor HerbutKwiat Jabłoni, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Natalia Grosiak (Mikromusik), Artur Rojek, duet MięthaGrzegorz Turnau, Ania Dąbrowska i Vito Bambino.

sanah zaprasza na "Bankiet"

Po premierze sanah ruszyła w trasę "Uczta Tour 2022", która objęła 10 koncertów w dużych halach w największych miastach Polski. Okazuje się, że to nie koniec rozmachu 25-letniej wokalistki - po "Uczcie" przyjdzie czas na "Bankiet". Trasa odbędzie się w towarzystwie orkiestry i chóru. 

"Jak to bywa na poprawinach - nogi zmęczone są od tańca, więc tym razem impreza będzie zasiadana. Nie zabraknie wytrawnej 50-osobowej orkiestry pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz wykwintnego 30-osobowego chóru" - głosi zapowiedź. 

"Jak na bankiet przystało, nie zabraknie niezapowiedzianych utworów. Dress code - a jakże! Obcasy, fraki, dywan z róż. Będzie bal!" - czytamy dalej. 

Oto szczegóły trasy:

4 listopada 2022 - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
9 listopada 2022 - Bielsko-Biała, Cavatina Hall
12 listopada 2022 - Katowice, Sala Koncertowa NOSPR
14 listopada 2022 - Poznań, Sala Ziemi - Poznań Congress Center
23 listopada 2022 - Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
30 listopada 2022 - Warszawa, Filharmonia Narodowa
9 stycznia 2023 - Kraków, ICE Kraków Congress Centre

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sanah

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy