Reklama

Raper Post Malone zaoferował 100 tys. dol. ochotnikowi, który go ogra w karty

Nie chodzi jednak o pokera czy oczko, a o bardziej wysublimowaną grę karcianą w klimacie fantasy - Magic: The Gathering, potocznie nazywaną Magic lub MTG. Zgłosić może się każdy. Artysta wybierze przeciwnika podczas transmisji wideo na platformie społecznościowej Whatnot. Rozpocznie się ona 5 sierpnia o godzinie 3 nad ranem polskiego czasu.

Nie chodzi jednak o pokera czy oczko, a o bardziej wysublimowaną grę karcianą w klimacie fantasy - Magic: The Gathering, potocznie nazywaną Magic lub MTG. Zgłosić może się każdy. Artysta wybierze przeciwnika podczas transmisji wideo na platformie społecznościowej Whatnot. Rozpocznie się ona 5 sierpnia
o godzinie 3 nad ranem polskiego czasu.
Post Malone wyzwał odważnych fanów na pojedynek /Kevin Mazur /Getty Images

Sam mecz odbędzie się 11 sierpnia w Los Angeles, a widzowie na całym świecie będą mogli obserwować go na żywo w aplikacji Whatnot.

"Absolutnie uwielbiam Magic: The Gathering i nie mogę się doczekać, by powalczyć o zwycięstwo" - oświadczył Post Malone, który od grudnia ubiegłego roku jest także ambasadorem tej gry. Napisano tu m.in. że przeciwnik rapera będzie mógł przed rozgrywką potrenować z legendarnym czempionem MTG - Reidem Duke'm oraz że treningi i podróż na mecz do Los Angeles mają być sfinansowane przez Whatnot.

Czym jest Magic: The Gathering?

W Magic: The Gathering (określanej jako gra kolekcjonerska) mogą grać minimum dwie osoby, dysponujące własnymi kartami. Jeśli pojedynek odbywa się w sieci - np. za pośrednictwem internetowego oprogramowania Magic: The Gathering Online - wykorzystywane są karty wirtualne. Reprezentują one magiczne zasoby, których gracz używa podczas rozgrywki.

Reklama

Gra została wydana w 1993 roku, a wymyślił ją Richard Garfield - nauczyciel matematyki w jednej z amerykańskich szkół.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Post Malone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama