Reklama

Reklama

Rage Against The Machine: Zack De La Rocha poważnie kontuzjowany

Nie mają szczęścia muzycy słynnej grupy rockowej Rage Against The Machine. Zespół w 2019 roku został reaktywowany po ośmiu latach zawieszenia, ale z powodu pandemii musiał aż dwa lata czekać, by wyruszyć w trasę koncertową. Muzycy wrócili na estradę w lipcu tego roku, ale podczas drugiego koncertu tournee wokalista Zack de la Rocha zerwał ścięgno Achillesa.

Nie mają szczęścia muzycy słynnej grupy rockowej Rage Against The Machine. Zespół w 2019 roku został reaktywowany po ośmiu latach zawieszenia, ale z powodu pandemii musiał aż dwa lata czekać, by wyruszyć w trasę koncertową. Muzycy wrócili na estradę w lipcu tego roku, ale podczas drugiego koncertu tournee wokalista Zack de la Rocha zerwał ścięgno Achillesa.
Ostatnie koncerty Rage Against The Machine wokalista Zack de la Rocha spędził na krześle /Astrida Valigorsky /Getty Images

W związku z tym grupa odwołała swoje wrześniowe występy w Europie, w tym koncert w Polsce. Teraz okazało się, że kontuzja frontmana jest poważniejsza niż sądzono, dlatego zespół ogłosił właśnie, że rezygnuje ze wszystkim koncertów do końca roku.

Grupa Rage Against The Machine (posłuchaj!) przekazała fanom smutną informacją za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze. W oświadczeniu głos zabrał Zack de la Rocha.

Reklama

Zack de la Rocha kontuzjowany. "Okrutny żart"

"Od Chicago minęły prawie trzy miesiące, a ja wciąż patrzę na swoją nogę z niedowierzaniem. Dwa lata czekania z powodu pandemii z nadzieją na to, że znów będziemy mogli być zespołem i kontynuować pracę, którą rozpoczęliśmy trzydzieści kilka lat temu. Próby, treningi, szukanie kompromisów, powrót do formy. Potem, po półtora koncertu, moje ścięgno pęka. Czułem, że los robi mi jakiś okrutny żart" - wyznał rozgoryczony wokalista.

W dalszej części oświadczenia muzyk dokładnie opisał swoją kontuzję. "Mam poważne zerwanie lewego ścięgna Achillesa - tylko 8 procent mojego ścięgna nie zostało naruszone. A nawet i ta część była poważnie zagrożona. To nie jest tylko kwestia tego, czy dałbym radę występować, tu chodzi o to, bym był w stanie kiedyś wykonywać podstawowe czynności" - wyjaśnił de la Rocha.

I dodał, że z tego powodu musiał podjąć bolesną i trudną decyzję o odwołaniu pozostałych koncertów zespołu w 2023 roku, które miały odbywać się w Ameryce Północnej. Bardzo gorąco za to przeprosił i wyraził podziw dla oddania, które fani mają dla grupy.

Sprawdź tekst utworu "Bombtrack" w serwisie Teksciory.pl!

Rage Against The Machine wraca na scenę

Zack De La Rocha (wokal), Tom Morello (gitara), Tim Commerford (bas) i Brad Wilk (perkusja) już 2020 roku potwierdzili krążące od pewnego czasu plotki o możliwej reaktywacji.

Zespół rozpadł się w 2000 r. - wokalista odszedł, tłumacząc swoją decyzję różnicami w koncepcjach dalszego rozwoju zespołu między jego członkami. Reszta muzyków, we współpracy z byłym wokalistą grupy Soundgarden Chrisem Cornellem, założyła formację Audioslave (posłuchaj!). Zespół wydał trzy płyty i zakończył swoją działalność w 2007 roku.

W tym samym roku, podczas festiwalu Coachella, Rage Against The Machine (posłuchaj!) wystąpił po raz pierwszy od siedmiu lat. Kolejne rozstanie nastąpiło w 2011 r. Od 2016 r. Morello, Commerford i Wilk występowali w składzie zespołu Prophets Of Rage, razem z B-Realem z Cypress Hill i Chuckiem D i DJ Lordem z Public Enemy. Pod tym szyldem ukazał się album "Prophets Of Rage" (2017) i EP-ka "The Party's Over" (2016), a z koncertami grupa dotarła także do Polski, występując podczas Open'er Festival 2017 i Pol'and'Rock Festival 2019.

Pod koniec 2019 roku B-Real i Chuck D potwierdzili, że Prophets Of Rage kończy działalność w związku z reaktywacją RATM.

Buntownicze teksty de la Rochy nawoływały do sprzeciwu wobec skostniałego kapitalizmu, wyzyskiwaniu słabszych i wzywały do rewolucji. Muzycy wyrażali również swoje poparcie dla ruchu zapatystów - zbrojnej grupy działającej w Chiapas, jednym z najbiedniejszych regionów Meksyku.

Dyskografia zespołu obejmuje jeszcze studyjne płyty "Evil Empire" (1996), "The Battle Of Los Angeles" (1999) i "Renegades" (2000).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama