Reklama

Reklama

Powstanie festiwal z muzyką Krzysztofa Krawczyka? Zaskakujący pomysł

Marek Sierocki stwierdził, że powinien powstać festiwal poświęcony twórczości Krzysztofa Krawczyka. Jak to argumentuje?

Marek Sierocki stwierdził, że powinien powstać festiwal poświęcony twórczości Krzysztofa Krawczyka. Jak to argumentuje?
Marek Sierocki ma pomysł, jak dobrze uhonorować życie Krzysztofa Krawczyka /Mieczysław Włodarski /Reporter

Krzysztof Krawczyk zmarł w Łodzi 5 kwietnia. Miał 74 lata. Jego pogrzeb na grotnickim cmentarzu odbył się w sobotę 10 kwietnia, po mszy świętej odprawionej w katedrze w Łodzi.

Po śmierci wokalisty powstało i nadal powstaje wiele inicjatyw mających upamiętnić jego pełną sukcesów karierę.

Z nowym pomysłem wyszedł Marek Sierocki. Dziennikarz TVP stwierdził w rozmowie z "Faktem", że Krzysztof Krawczyk powinien zostać uhonorowany festiwalem muzycznym. Jak argumentuje swoją koncepcję?

"Krzysztof Krawczyk jest bardzo ważnym artystą, warto zrobić jakiś koncert czy nawet festiwal poświęcony temu wielkiemu artyście. Świadczą o tym tłumy, które codziennie przyjeżdżają na cmentarz. Programy i koncerty z udziałem Krzysztofa, które emitowała Telewizja Polska miały bardzo dużą oglądalność, więc widać, że ludzie chcą słuchać jego piosenek i go wspominać - stwierdza dziennikarz muzyczny" - powiedział tabloidowi Sierocki.

Reklama

Na razie propozycji nie skomentowali bliscy Krzysztofa Krawczyka. Krótko po śmierci Andrzej Kosmala przypominał, że dbał o karierę swojego przyjaciela i zamierza zrobić wszystko, aby pamięć o wokaliście nie minęła.

"'Prowadź wodzu'! To były ostatnie słowa Krzysia do mnie i zamierzam dalej go prowadzić i dbać o jego dobre imię" - mówił "Faktowi".

Pójdą drogą rodziny Wodeckiego?

Warto przypomnieć, że po śmierci Zbigniewa Wodeckiego w maju 2017 roku, jego córka Katarzyna Wodecka-Stubs stała się jedną z pomysłodawców specjalnego wydarzenia ku pamięci słynnego muzyka.

Wodecki Twist Festiwal odbywa się w Krakowie od 2018 roku. Kompozycje artysty interpretowali m.in. Dawid Podsiadło, Daria Zwiałow, Kayah, Edyta Górniak, Igor Herbut oraz Natalia Kukulska. Koncert transmitowany był również w TVN-ie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL