Reklama

Powrót Spice Girls: Milionowe zainteresowanie biletami

Trasa koncertowa reaktywowanego zespołu Spice Girls wyprzedała się niemal od razu. Do trasy dołożono jednak jeszcze jedną datę, fani szykują się na piątkową sprzedaż.

O powrocie najsłynniejszego girlsbandu lat 90. plotkowano od dłuższego czasu. Na początku lutego doszło do sekretnego spotkania wszystkich pięciu wokalistek w Londynie.

Melanie Brown, Victoria Beckham (przed ślubem z Davidem Beckhamem w 1999 r. w zespole występowała pod panieńskim nazwiskiem Adams), Melanie Chisholm, Geri Horner (znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Halliwell) i Emma Bunton spotkały się razem po raz pierwszy od 2012 r.

To wtedy cała piątka wystąpiła po raz ostatni - na ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie zaśpiewały wówczas przeboje "Wannabe" i "Spice Up Your Life".

Reklama

Spotkanie w domu Geri Horner w stolicy Wielkiej Brytanii zaaranżował Simon Fuller, były menedżer Spice Girls, pomysłodawca formatu "Idol" i jeden z najbardziej wpływowych ludzi w show-biznesie.

Wówczas nieoficjalnie informowano, że powrót Spice Girls ma polegać m.in. na telewizyjnych projektach w Chinach, talent show w telewizji i różnych przedsięwzięciach biznesowych. Victoria Beckham nazwała wizytę u Geri "spotkaniem biznesowym". Od dłuższego czasu było wiadomo, że to właśnie żona Davida Beckhama jest najmniej zainteresowana powrotem na scenę.

"Dziś jest wyjątkowy dzień dla Spice Girls - ogłaszają pierwszą trasę od 2012 roku. Nie dołączę do moich dziewczyn na tej trasie, ale zespół był wielką częścią mojego życia. Wiem, że dadzą świetne show i fani będą zadowoleni" - napisała w mediach społecznościowych Victoria Beckham, dodając hasztag #friendshipneverends [przyjaźń nigdy się nie kończy].

Dziewięć koncertów w Wielkiej Brytanii w maju i czerwcu 2019 już wyprzedano. Geri, Emma, Mel B i Mel C ogłosiły kolejny występ 27 maja 2019 roku na stadionie w Cardiff. Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 16 listopada o godz. 9.30.

Podczas pierwszej sprzedaży 10 listopada zainteresowanych koncertami były dosłownie miliony. Według Andrew Parsonsa z Ticketmaster, "popyt był znacznie silniejszy niż oferta. Tak bardzo, że ta sprzedaż stała się rekordowa pod względem wejść na stronę w Wielkiej Brytanii".

Na tej stronie były miliony osób, które próbowały dostać bilety. Z kolejką nie mniej niż 700 tys. osób. "Aby wszystkich zadowolić, musiałyby śpiewać co noc przez prawie rok " - relacjonuje "The Independent".

W roli gościa specjalnego na trasie pojawi się Jess Glynne.

W latach 90. trzy studyjne płyty Spice Girls rozeszły się w ponad 85-mln nakładzie. Debiutancki album "Spice" stał się największym bestsellerem wszech czasów nagranym przez kobiecą grupę. Szaleństwo na punkcie Spicetek zostało uznane "największym brytyjskim fenomenem muzyki pop od czasów Beatlemanii".


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Spice Girls
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy