Reklama

Reklama

Ryczące czterdziestki, czyli Spice Girls kiedyś i dziś

Spice Girls to jeden z najpopularniejszych girlsbandów na świecie. Fanów Spicetek zelektryzowała ostatnio wiadomość, że formacja powróci na scenę w 2017 roku, by świętować 20-lecie wydania debiutanckiego albumu.

W 2016 roku przypada dwudziesta rocznica wydania debiutanckiego albumu Spice Girls (który przyniósł takie przeboje, jak m.in. "Wannabe", "Say You'll Be There" i "2 Become 1"). Jakiś czas temu Mel B potwierdziła w wywiadzie telewizyjnym, że z tej okazji Spicetki szykują coś wyjątkowego. "Byłoby niegrzecznie nie uczcić tej rocznicy, więc na pewno niedługo coś się wydarzy" - mówiła Scary Spice w programie "Alan Carr's New Year's Spectacular".

Grupa wyruszy w rocznicową trasę koncertową, jednak w wielkim powrocie grupy nie wezmą udziału Posh Spice, czyli Victoria Beckham, oraz Melanie C okrzyknięta niegdyś Sporty Spice. O ile nieobecność Victorii była niemal pewna (skupia się na branży modowej i rodzinie, w ostatnim czasie starała się raczej unikać koleżanek), to brak Mel C należy uznać za pewną niespodziankę.

Reklama

Zdjęcie powyżej pokazuje członkinie Spice Girls w 2007 roku. Jak prezentowały się u progu kariery, a jak wyglądają dzisiaj? Sprawdźcie!

Oficjalne potwierdzenie trasy w 2017 r. ma nastąpić wkrótce. Według informatora gazety "The Telegraph" "Posh i Sporty mogą być zastąpione".

Zespół Spice Girls działał w latach 1994-2000, by wracać na chwilę w latach 2007-08 i 2012 (występ na zakończenie Igrzysk Olimpijskich w Londynie). W przerwach wokalistki zajmowały się swoimi karierami solowymi, choć żadna z nich nie odniosła takich sukcesów, jak pod szyldem Spice Girls.

Mel B

Mel B, czyli Melanie Brown, w Spice Girls przypadł w udziale przydomek Scary Spice, który miał symbolizować niepokorną osobowość w zespole. W maju 2015 roku wokalistka skończyła 40 lat.

Melanie, jako Scary Spice, na opinię zbuntowanej i niepokornej pracowała nie tylko tym, co i jak mówiła, ale także odważnymi kreacjami. Dziś gdy się na nią patrzy, po wizerunku Scary Spice nie ma śladu. Brytyjka nadal jest bardzo kobieca, ale już nie w tak drapieżny sposób jak w czasach świetności Spice Girls. Teraz wygrywa elegancja i szyk.

Obecnie Mel B można oglądać jako jurorkę amerykańskiej edycji "Mam talent".

Emma Bunton

Emma Bunton w Spice Girls figurowała jako posyłająca niewinne spojrzenia Baby Spice z dwoma blond kucykami i lizakiem w dłoni. Wokalistce w styczniu tego roku stuknęła czterdziestka.

Choć Emma już jako dziecko próbowała dostać się do, w jej mniemaniu, magicznego show biznesu, to kluczem do sukcesu było dla niej zastąpienie w zespole Spice Girls Michelle Stephenson. 

Po zawieszeniu działalności przez Spice Girls Emma Bunton, podobnie jak reszta członkiń, poświęciła się karierze solowej. Wydała w sumie trzy solowe albumy. Próbowała sił również jako aktorka w filmach bollywoodzkich, jurorka w brytyjskim "X Factorze" oraz sędzia w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie". Od 2009 roku jest prezenterką w radu Heart.

44-letnia dziś Geri Halliwell w zespole funkcjonowała jako Ginger Spice.

W maju 1998 roku, mając 25 lat, wokalistka odeszła z zespołu i wybrała karierę solową.

We wrześniu 2015 roku brytyjska wokalistka zapowiedziała wydanie pierwszego od 11 lat solowego albumu, który miał ukazać się wiosną tego roku. Być może plany pokrzyżował jej powrót Spice Girls...

Victoria Beckham (Adams)

Victoria Beckham w Spice Girls miała być uosobieniem klasy i elegancji. Posh Spice nosiła się wytwornie, prezentowała designerski image i dystyngowane, delikatne zachowanie.

Po zawieszeniu działalności Spice Girls Victoria również próbowała sił w karierze solowej, ale bez większych sukcesów. Uznanie przyniosła jej działalność w sferze mody. Wokalistka zajęła się projektowaniem, a dziś uchodzi za jedną z najlepiej ubranych kobiet.

Z udziału w reaktywacji girlsbandu Victoria Beckham wymówiła się podobno brakiem czasu w związku z obowiązkami zawodowymi (firma odzieżowa) i rodzinnymi (z mężem Davidem Beckhamem wychowują czwórkę dzieci).

Mel C

Mel C w szeregach Spice Girls miała być przeciwieństwem eleganckiej Posh. Określono ją mianem Sporty Spice. Nosiła głównie dresowe spodnie i koszulki na ramiączkach, a włosy spinała w koński ogon.  

Ona również zdecydowała się na działalność solową w trakcie przerwy w działalności Spice Girls. 42-letnia dziś Mel C ma na koncie kilka albumów nagranych pod swoim nazwiskiem oraz udział w programach typu talent show.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje