Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie: Bursztynowy Słowik dla Zbigniewa Wodeckiego

Drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal zobaczyliśmy dwa koncerty - jubileusz Zbigniewa Wodeckiego oraz "Radiowy przebój roku", podczas którego wystąpili wykonawcy, których utwory były najczęściej odtwarzane przez stacje radiowe w ubiegłym roku. Na scenie pojawiła się również świętująca 20-lecie pracy artystycznej Ania Wyszkoni.

Zbigniew Wodecki świętował w Sopocie
Zbigniew Wodecki świętował w SopociePodlewskiAKPA

Sobotni wieczór w Sopocie rozpoczął się od koncertu Zbigniewa Wodeckiego z okazji 40. urodzin jego debiutanckiego albumu "1976: A Space Odyssey". Sukces, jaki odniosła odświeżona wersja płyty nagrana z zespołem Mitch & Mitch, dał nowy impuls karierze muzyka.

Koncert poprowadziła debiutująca w roli prezenterki Natalia Szroeder oraz ekspert w tej dziedzinie, Krzysztof Ibisz.

Widzowie przed telewizorami i publiczność zgromadzona w Sopocie usłyszeli największe przeboje Wodeckiego takie jak "Pszczółka Maja", "Znajdziesz mnie znowu" czy "Zacznij od Bacha". W trakcie koncertu nie zabrakło gości. Wokalistę na scenie wsparła Natalia Szroeder w utworze "Z tobą chcę oglądać świat", który Wodecki pierwotnie wykonywał ze Zdzisławą Sośnicką. Muzyk stworzył także na scenie skrzypcowy duet z Mariuszem Patyrą.

Na koniec w imieniu "Tele Tygodnia" redaktor naczelna pisma Agnieszka Trojanowicz wręczyła Zbigniewowi Wodeckiemu platynową telekamerę, a z rąk prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego artysta odebrał statuetkę Bursztynowego Słowika.

Zobacz zdjęcia z jubileuszu Zbigniewa Wodeckiego w Sopocie:

Zbigniew Wodecki i Natalia Szroeder podczas Polsat SuperHit Festiwal Sopot 2016
Zbigniew Wodecki i Natalia Szroeder podczas Polsat SuperHit Festiwal Sopot 2016
Jubileusz Zbigniewa Wodeckiego podczas Polsat SuperHit Festiwal Sopot 2016
Jubileusz Zbigniewa Wodeckiego podczas Polsat SuperHit Festiwal Sopot 2016
+2

W drugiej części wieczoru, w ramach koncertu "Radiowy przebój roku" zaprezentowali się wykonawcy, których utwory były najczęściej odtwarzane przez stacje radiowe w ubiegłym roku.

W Operze Leśnej wystąpili m.in. Sarsa  w hicie "Naucz mnie", Margaret z utworem "Heartbeat", Natalia Nykiel z piosenką "Bądź duży", zespół Enej i ich "Zbudujemy dom", LemON z "Jutrem", zespół Ira z utworem "Wybacz", Grzegorz Hyży i jego "Pusty dom" z płyty "Z całych sił" Grzegorz Hyży&Tabb, Kasia Popowska z przebojem "Lecę tam", chór Sound’n’Grace z piosenką "Na pewno", a Antek Smykiewicz zaśpiewał razem z publicznością swój hit "Pomimo burz".

W sumie w koncercie usłyszeliśmy niemal 20 radiowych hitów, a specjalną nagrodę czytelników dziennika "Fakt" za hit "Heartbeat" z rąk redaktora naczelnego Roberta Felusia odebrała Margaret.

Wśród trzech najpopularniejszych radiowych przebojów ubiegłego roku znaleźli się zespół Video i ich piosenka "Wszystko jedno". Drugie miejsce zajął chór Sound'n'Grace ich hitowy "Dach", a najczęściej odtwarzanym utworem była piosenka "Naucz mnie" Sarsy. Nagrodę wokalistce wręczył pełnomocnik Związku Producentów Audio - Video mecenas Marek Staszewski.

Koncert "Radiowy przebój roku" poprowadzili Aleksandra SzwedMaciej DowborMaciej Rock i Kabaret Skeczów Męczących.

Wydarzenie uświetnił również jubileuszowy występ Ani Wyszkoni, która świętuje 20-lecie działalności muzycznej. Wokalistka podsumowała 20 lat występów na scenach w całej Polsce i w nagraniowych studiach klimatycznym koncertem zatytułowanym "Życie jest w porządku".

Ze sceny zabrzmiały m.in. "Czy ten Pan i Pani", "Oczy szeroko zamknięte" czy "Biegnij przed siebie" oraz premierowa piosenka "Nie chcę Cię obchodzić". Na koniec recitalu wokalistka odebrała specjalną nagrodę od radia RMF FM, którą wręczył jej dyrektor muzyczny stacji Adam Czerwiński.

Zobacz zdjęcia z drugiej części wieczoru:

Sarsa
Sarsa
Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie
Szymon Chodyniecki
+15
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas