Reklama

Piosenka o jabłku, długopisie i ananasie bije rekordy ("Pen-Pineapple Apple-Pen”)

Krótki utwór z Japonii, którego autorem jest komik Kazuhiko Kosaka (działający pod pseudonimem Piko-Taro), w ciągu kilku dni podbił sieć i zdobył miliony wyświetleń.

Piko Taro w utworze "PPAP", czyli "Pen-Pineapple Apple-Pen"

Numer "Pen-Pineapple Apple-Pen" pojawił się w sieci pod koniec sierpnia. Oryginalne nagranie na Youtube obejrzano ponad 9 milionów razy. Jednak popularność japońskiej piosenki sprawiła, że rozeszła się po sieci viralem.

Reklama

Na Youtube natychmiast pojawiło się kilka kopii nagrania, które również zaczęły notować miliony wyświetleń (najpopularniejszy filmik, który został opublikowany na kanale CHEE YEE Teoh 24 września, ma obecnie ponad 13 milionów wyświetleń).

Numer zyskał na popularności dzięki japońskim gwiazdom internetu. Na swoich stronach o utworze wspomnieli m.in. MakoMina i Riko. Utwór opublikowała również platforma MixChannel. Piosenkę na swoim Twitterze udostępnił również Justin Bieber, dopisując, że to jego ulubiony materiał w sieci.

Sprawdź tekst "Pen-Pineapple Apple-Pen" w serwisie Teksciory.pl!

Łącznie w ciągu kilku dni nagranie zobaczono ponad kilkadziesiąt milionów razy. Już teraz przewiduje się, że piosenka może stać się również popularna jak "Gangnam Style", mimo że trwa tylko nieco ponad minutę.

Obecnie dziennikarze serwisu technologicznego The Verge poszukują historii, która stoi za utworem "PPAP".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: viral | Pen-Pineapple Apple-Pen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje