Reklama

Patricia Kazadi wyznała, dlaczego wycofała się z mediów. Jest poważnie chora

Patricia Kazadi przez lata z powodzeniem rozwijała swoją karierę. Jednak 2 lata temu oświadczyła, że zawiesza swoją działalność medialną. Teraz wróciła i wyznała, że zmaga się z poważną chorobą. Celebrytka cierpi na endometriozę

Patricia Kazadi przez lata z powodzeniem rozwijała swoją karierę. Jednak 2 lata temu oświadczyła, że zawiesza swoją działalność medialną. Teraz wróciła i wyznała, że zmaga się z poważną chorobą. Celebrytka cierpi na endometriozę
Patrycja Kazadi opowiedziała o diagnozie /TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN /East News

W 2020 roku Patricia Kazadi poinformowała, że zawiesza swoją karierę medialną. Mimo to dalej koncertowała i grała w teatrze. Wówczas w jednym z wywiadów przyznała, że zmaga się z depresją. Przez kilkanaście ostatnich miesięcy tylko co jakiś czas wrzucała zdjęcia do mediów społecznościowych. Ostatnio udzieliła szczerego wywiadu dla "Wysokich Obcasów". Postanowiła wyznać przez co przechodziła w ciągu ostatnich kilku lat. Okazało się, że gwiazda przeżyła piekło. 

 - zaczęła swoją historię.

Artystka opowiedziała, o tym jak wiele razy trafiała do szpitala z powodu ogromnego bólu, ale za każdym razem lekarze podawali inną przyczynę.

Reklama

 - mówiła.

Przerażająca diagnoza

Piosenkarka przyznała, że w pewnym momencie straciła nadzieję na powrót do pełni sił. To poskutkowało tym, że odsunęła się od bliskich. Przełom nadszedł dopiero kiedy Kazadi udała się do pewnego lekarza z polecenia koleżanki.

 - wyznała artystka

W wywiadzie został również podjęty temat macierzyństwa.

Artystkę czeka w najbliższym czasie operacja wycięcia torbieli w jajnikach oraz usunięcia zrostów. Patricia zdecydowała podzielić się swoją historią, bo wierzy, że w ten sposób może pomóc innym kobietom.

Endometrioza - czym jest?

Endometrioza to inaczej gruczolistość macicy czy też wędrująca śluzówka macicy. U jej podłoża leży rozrost błony śluzowej macicy poza jamą macicy.  U kobiet z regularnym cyklem miesiączkowym przez trzy tygodnie błona śluzowa narasta w macicy, aby następnie złuszczyć się podczas miesiączki. Według portalu medonet, u niektórych kobiet część komórek endometrium razem z krwią miesiączkową przedostaje się niechcący do jajowodów i wydostaje przez nie do jamy brzusznej. Schorzenie to występuje u 5-7% kobiet, a w 75% przypadków dotyczy pacjentek w wieku 30-40 lat. Objawy to długie, bolesne miesiączki, ból podczas stosunku seksualnego, krew podczas wypróżniania czy plamienie międzymiesiączkowe. Choroba może występować w czterech różnych stopniach zaawansowania. W leczeniu endometriozy wykorzystuje się metody farmakologiczne, chirurgiczne lub skojarzone. 

Patricia Kazadi - kariera

Patricia Tshilanda Kazadi urodziła się w 1988 roku w Warszawie. Jej mama pochodzi z Łukowa, a ojciec z Demokratycznej Republiki Konga. Ma dwoje młodszego rodzeństwa. Debiutowała w 2002 roku w programie "Szansa na sukces". Później brała udział jeszcze w wielu produkcjach m.in. "Jak oni śpiewają", "Taniec z gwiazdami" czy "You Can Dance - po prostu tańcz".  Była dwukrotnie nominowana do Wiktorów. Ma na koncie role aktorskie i dubbingowe m.in. w "Daleko od noszy", "Londyńczycy", "Ranczo" czy "Atomówki". Jest utalentowana muzycznie. Gra na fortepianie i komponuje. Wydała dwa albumy studyjne i kilka singli. Na jesieni tego roku ma się ukazać jej kolejna piosenka.

Iga Chmielewska

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Patricia Kazadi | choroby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy