Reklama

Pamiętacie "Jump"? Legendarny przebój Van Halen doczekał się nowej wersji!

"Jump" to największy przebój grupy Van Halen wydany na słynnym albumie "1984". Po czterech dekadach od premiery wokalista zespołu podzielił się nową wersją piosenki. Posłuchaj, jak brzmi po latach!

"Jump" to największy przebój grupy Van Halen wydany na słynnym albumie "1984". Po czterech dekadach od premiery wokalista zespołu podzielił się nową wersją piosenki. Posłuchaj, jak brzmi po latach!
David Lee Roth po niemal czterdziestu latach nagrał na nowo "Jump" /Jeff Kravitz/MTV VMAs 2021/Getty Images for MTV/ViacomCBS /Getty Images

Van Halen to jeden z najważniejszych zespołów rockowych lat 80. Najbardziej cenionym krążkiem grupy okazał się "1984", wydany w tym samym roku. Z albumu pochodzi hit "Jump", który pierwotnie wydano jako singel w grudniu 1983 roku. 

Piosenka prędko stała się numerem 1. na amerykańskiej liście Billboard Hot 100. I choć Van Halen słynął z ostrych gitarowych riffów, to w tym przeboju najbardziej rozpoznawalny jest dynamiczny, klawiszowy riff. Utwór został dedykowany przez Davida Lee Rotha słynnemu kickboxerowi, Benny'emu Urquidezowi, znanemu jako The Jet. W 2021 roku piosenka została uznana przez magazyn "Rolling Stone" jako jedna z "500 najlepszych piosenek wszech czasów" - znalazła się na 177. miejscu listy.

Reklama

Teraz wokalista podzielił się zaktualizowaną wersją piosenki, zarejestrowaną podczas sesji w 2022 roku. Lee Roth w trakcie zaledwie dwóch godzin w studio nagrał na nowo także inne przeboje grupy - "Unchained", "Everybody Wants Some!!!", "You Really Got Me", "Dance The Night Away", "Panama" i "Ain't Talkin' 'Bout Love". Zrobił to nie poprawiając w żaden sposób swoich ścieżek wokalnych, nie korzystając z auto-tune'a i podczas jednorazowych podejść na żywo.

Jak brzmi słynna piosenka po czterdziestu latach od premiery?

Sprawdź tekst do utworu "Jump" w serwisie Teksciory.pl!

David Lee Roth w 2020 roku wspierał Kiss podczas ich pożegnalnej trasy. Rok później sam ogłosił przejście na muzyczną emeryturę i serię koncertów w House of Blues w Las Vegas, które miały odbyć się na przełomie grudnia 2021 roku i potrwać do końca stycznia 2022 roku. Dosłownie w przeddzień pierwszego koncertu gwiazdor poinformował, że odwołuje koncerty i nigdy już nie wystąpi na żywo.  

1 stycznia 2024 roku ukaże się książka o wokaliście "DLR Book: How David Lee Roth Changed The World", pióra Darrena Paltrowitza.

Czytaj też:

Niesamowity rekord Cher. Od siedmiu dekad jest numerem 1!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: David Lee Roth | Van Halen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy