Reklama

Oratorium "Tu es Petrus" na płycie

W poniedziałek, 21 listopada, do sklepów trafi album z oratorium "Tu es Petrus". To właśnie na tym wydawnictwie znajduje się znana kompozycja "Niech mówią, że to nie jest miłość", śpiewana przez Olgę Szomańską i Przemysława Brannego. Utwór osiągnął niespodziewany sukces - najpierw przez długie tygodnie był najczęściej oglądanym klipem na stronach INTERIA.PL, a później na Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2005 roku zwyciężył w plebiscycie na "Przebój Lata".

"Tu es Petrus. Ty jesteś Skałą" to dzieło dedykowane papieżowi Janowi Pawłowi II. Oratorium napisali Zbigniew Książek (teksty) i Piotr Rubik (muzyka).

Reklama

Jego wykonawcami są: studencki chór Akademii Świętokrzyskiej, kielecki chór kameralny Fermata, orkiestra symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej i soliści - Dorota Marczyk, Joanna Słowińska, Olga Szomańska, Przemysław Branny, Maciej Miecznikowski oraz Janusz Radek.

Narratorem jest Igor Michalski, a za pulpitem dyrygenta stoi kompozytor Piotr Rubik.

Twórcy i artyści podkreślali metafizyczne momenty towarzyszące oratorium. Piotr Rubik twierdzi, że podczas koncertów plenerowych wiatr zawsze przewraca mu nuty, gdy wykonywany jest utwór napisany, kiedy umierał papież. Solistka Joanna Słowińska powiedziała, że gdy ma zaśpiewać tę właśnie pieśń, mija jej trema i napięcie.

Prapremiery oratorium odbyła się w kieleckim amfiteatrze "Kadzielnia" 14 maja 2005 roku.

Przypomnijmy, że koncert został zarejestrowany na potrzeby DVD, które ukazało się 16 października, dokładnie w 27. rocznicę wyboru papieża Polaka na Stolicę Piotrową. Premierę połączono z koncertem w Kieleckim Centrum Kultury.

Płytę DVD "Tu es Petrus" możesz kupić klikając tutaj.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Olga Szomańska | utwór | Piotr Rubik | oratorium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje