Reklama

Olivia Rodrigo: Nowa piosenka "Can't Catch Me Now" do "Igrzysk śmierci"

Piosenka amerykańskiej wokalistki Olivii Rodrigo "Can't Catch Me Now" otwiera ścieżkę dźwiękową nadchodzącego filmu: "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Zawierający ją soundtrack zostanie wydany 17 listopada, czyli w dniu kinowej premiery.

Piosenka amerykańskiej wokalistki Olivii Rodrigo "Can't Catch Me Now" otwiera ścieżkę dźwiękową nadchodzącego filmu: "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Zawierający ją soundtrack zostanie wydany 17 listopada, czyli w dniu kinowej premiery.
Olivia Rodrigo wypuściła nową piosenkę /Udo Salters/Patrick McMullan /Getty Images

Filmowy cykl "Igrzyska śmierci" oparty jest na bestsellerowych książkach Suzanne Collins, których akcja rozgrywa się w postapokaliptycznej Ameryce. Słynie nie tylko z gwiazdorskiej obsady, ale i hitowej oprawy muzycznej. Na poprzednich soundtrackach znalazły się utwory m.in.: Lorde, Chvrches, Bat for Lashes, Haim, Charli XCX, The National, The Weeknd, Patti Smith, Arcade Fire i Coldplay.

Reklama

Teraz na płycie z utworami do filmu: "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" też roi się od gwiazd. Poza Olivią Rodrigo ("Can't Catch Me Now") nowe utwory nagrali Rachel Zegler (która w filmie wciela się w rolę Lucy Gray Baird), Molly Tuttle, Billy Strings, Sierra Ferrell, Flatland Cavalry, Bella White i Charles Wesley Godwin.

Akcja filmu "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży", wyreżyserowanego przez Francisa Lawrence'a, rozgrywa się wiele lat przed pierwszymi czterema odsłonami cyklu, w których wystąpiła Jennifer Lawrence. W głównej obsadzie filmu znaleźli się Rachel Zegler, Tom Blyth, Viola Davis i Peter Dinklage.

Kim jest Olivia Rodrigo?

Mając mniej niż 18 lat, zdobyła aż trzy statuetki Grammy. Popularność zdobyła dzięki serialowi Disneya "Bizaardvark". Po zakończonej emisji dziewczyna otrzymała kolejną rolę. Tym razem zagrała w produkcji Disneya "High School Musical: The Musical: The Series". Na potrzebę tytułu napisała piosenkę, a śpiewanie na planie wzmocniło jej chęć rozwinięcia kariery muzycznej. W 2020 roku podpisała kontrakt z Geffen Records, wytwórnią podległą Interscope Records.

W styczniu 2021 roku wydała swój pierwszy singel "Drivers License" (ponad 480 mln odsłon). Przez 8 tygodni piosenka była na podium zestawienia Billboard Hot 100. Zajęła również pierwsze miejsce na listach platform streamingowych, takich jak Spotify, Apple Music czy Amazon Music.

Po sukcesie pierwszego singla, Rodrigo poszła za ciosem i wydała kolejne dwa numery. Były to "Deja Vu" oraz "Good 4 U". Wszystkie pojawiły się na albumie "Sour", wydanym 21 maja 2021 roku. W USA płyta od razu po premierze zajęła pierwsze miejsce listy Billboard 200. Na szczycie spędziła aż 5 tygodni.

Na gali Grammy 2022 odebrała trzy statuetki. W dorobku ma również m.in. MTV EMA.

We wrześniu tego roku 20-letnia obecnie Olivia wypuściła swój drugi album "Guts".

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Olivia Rodrigo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy