Reklama

Nowy pomysł TVP przed Festiwalem w Opolu. Co dalej z "Szansą na sukces"?

Pierwotnie zapowiadano, że najlepsi uczestnicy reaktywowanej "Szansy na sukces" mają wystąpić na tegorocznym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jacek Kurski jednak zapowiada, że TVP w porozumieniu z miastem Opole pracuje nad programem, który będzie promował święto polskiej piosenki.

Pierwotnie zapowiadano, że najlepsi uczestnicy reaktywowanej "Szansy na sukces" mają wystąpić na tegorocznym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jacek Kurski jednak zapowiada, że TVP w porozumieniu z miastem Opole pracuje nad programem, który będzie promował święto polskiej piosenki.
Jacek Kurski zapowiada nowy program TVP przed Festiwalem w Opolu /AKPA

Na początku lutego pojawiły się informacje o przywrócenie na antenę "Szansy na sukces", która była emitowana w TVP2 w latach 1993-2012.

Muzyczny talent show zniknął z anteny po dziewiętnastu latach, gdy Wojciech Mann zdecydował się zrezygnować z bycia gospodarzem programu.

"Zrezygnowałem z jego prowadzenia. Jako oficjalny powód, który można przyjąć albo nie, podałem to, że we śnie ukazał mi się Jan Paweł Woronicz i powiedział do mnie: 'Już czas', i ja go posłuchałem" - w tak enigmatyczny sposób tłumaczył w 2012 roku swoją decyzję Mann.

Reklama

Mimo że wówczas pojawił się pomysł, by Manna zastąpił inny prowadzący, ostatecznie zadecydowano o zakończeniu emisji "Szansy na sukces".

"Uważamy, że bez udziału Wojciecha Manna jako prowadzącego, program traci rację bytu" - zapewniało w 2012 roku kierownictwo TVP2.

Za nami już pierwsze dwa castingi (wiadomo, że w roli prowadzącego nie pojawi się Wojciech Mann), kolejne odbędą się w Gdańsku i Katowicach.

W ciągu 19 lat przez program przewinęło się kilkanaście tysięcy uczestników, wśród nich późniejsze gwiazdy: Justyna Steczkowska (posłuchaj przeboju "Dziewczyna Szamana"!), Ewa Farna (posłuchaj utworu "Znak"!), Ania Wyszkoni (posłuchaj piosenki "Czy ten pan i pani"!), Kasia Stankiewicz (posłuchaj utworu "Lucy"!), Kasia Cerekwicka (posłuchaj przeboju "Bez Ciebie"!) czy Joanna Kulig.

Tymczasem w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl prezes TVP Jacek Kurski ujawnia, że nadal trwają prace nad nowym programem, który nie będzie dokładnie tym samym formatem jak "Szansa na sukces".

"Były już dwa formaty, lepiej lub słabiej oglądane. Ale uznaliśmy, że potrzebne jest coś jeszcze żywszego, a jednocześnie nostalgicznego. W każdym odcinku ma być kilkanaście minut archiwalnych występów z Opola, bo to jest bogactwo telewizji publicznej. Mam niedosyt wykorzystywania archiwaliów. Widzowie kochają to, co znają. Nie ma nic piękniejszego niż wspaniały wykon, który ludzie pamiętają" - podkreśla Jacek Kurski.

"W każdym odcinku ma być kilkanaście minut archiwalnych występów, bo to jest bogactwo telewizji publicznej" - dodaje prezes TVP.

Liczący 8-10 odcinków cykl trafi prawdopodobnie na główną antenę TVP1 przed tegorocznym Festiwalem w Opolu. Ostatni odcinek cyklu ma zostać wyemitowany na przełomie maja i czerwca, tuż przed 56. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej Opole 2019.

Przypomnijmy, że jednym z programów związanych z Festiwalem w Opolu był show "O!Polskie przeboje". Wyłaniał on w 2017 roku jednego z uczestników Debiutów. Program ze względu na słabą oglądalność nie był jednak kontynuowany.  W 2018 roku przed festiwalem TVP emitowało program "Od Opola do Opola", przypominający historię wydarzenia.

INTERIA.PL/Wirtualnemedia
Dowiedz się więcej na temat: Szansa na sukces | TVP | Jacek Kurski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy