Reklama

Nowe informacje o zdrowiu Stana Borysa. Jak się czuje?

Stan Borys wciąż dochodzi do siebie po przebytym udarze. Pojawiły się nowe informacje o jego stanie zdrowia.

Stan Borys z partnerką Anną Maleady

Przypomnijmy, że Stan Borys trafił do szpitala na początku lutego 2019 r. Muzyk przez wiele godzin przebywał na OIOM-ie. Lekarze zdiagnozowali, że wokalista przeszedł udar niedokrwienny, którego efektem był paraliż lewej strony ciała. Szybko zaczęła się walka o jego powrót do zdrowia - rehabilitacja trwa jednak długo.

Reklama

Rockman na początku 2020 roku wyleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie miał się poddać terapii. Plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. 

Planowana rehabilitacja Stana Borysa musiała odbywać się w warunkach domowych - wokalista ma m.in. rowerek stacjonarny i matę do jogi, na których codziennie ćwiczy.

W wywiadzie dla Plejady partnerka wokalisty, Anna Maleady, zdradziła, że ten czuje się coraz lepiej, jednak jeszcze nie na tyle dobrze, by móc podróżować.

"Stan czuje się w miarę dobrze, chociaż skutki po udarze nadal są widoczne i wskazana jest systematyczna rehabilitacja, ćwiczenia i leczenie. Niestety lekarze i rehabilitanci obecnie nie zalecają, a wręcz zabraniają Stanowi długich przelotów samolotem, które są bardzo ryzykowne dla osób po udarze" - powiedziała.

"Cały czas dbam i troszczę się o niego, jak tylko mogę. Cieszę się bardzo, kiedy wychodzimy na spacer i możemy korzystać z uroków wiosny i kwiatów, które zaczynają kwitnąć tutaj w ogródku i w okolicznych parkach" - dodała.

Wyjaśniła też, że chcieli odwiedzić rodzinę w Polsce, jednak pozostali w USA z jej rodzicami, którzy również potrzebują opieki. "Pandemia pokrzyżowała nam bardzo plany, ponieważ myśleliśmy, że przyjedziemy do Polski wiosną tego roku, a tu wystąpiły ponowne zaostrzenia w Europie i w Polsce z powodu wysokiej liczby zakażeń koronawirusem. Mamy nadzieję, że to wszystko kiedyś minie i będziemy mogli zobaczyć się z bliskimi w Polsce" - mówiła.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Stan Borys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama