Reklama

Reklama

Nowe informacje o zdrowiu Stana Borysa. Jak się czuje?

Stan Borys wciąż dochodzi do siebie po przebytym udarze. Pojawiły się nowe informacje o jego stanie zdrowia.

Stan Borys wciąż dochodzi do siebie po przebytym udarze. Pojawiły się nowe informacje o jego stanie zdrowia.
Stan Borys z partnerką Anną Maleady /AKPA

Przypomnijmy, że Stan Borys trafił do szpitala na początku lutego 2019 r. Muzyk przez wiele godzin przebywał na OIOM-ie. Lekarze zdiagnozowali, że wokalista przeszedł udar niedokrwienny, którego efektem był paraliż lewej strony ciała. Szybko zaczęła się walka o jego powrót do zdrowia - rehabilitacja trwa jednak długo.

Rockman na początku 2020 roku wyleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie miał się poddać terapii. Plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. 

Planowana rehabilitacja Stana Borysa musiała odbywać się w warunkach domowych - wokalista ma m.in. rowerek stacjonarny i matę do jogi, na których codziennie ćwiczy.

Reklama

W wywiadzie dla Plejady partnerka wokalisty, Anna Maleady, zdradziła, że ten czuje się coraz lepiej, jednak jeszcze nie na tyle dobrze, by móc podróżować.

"Stan czuje się w miarę dobrze, chociaż skutki po udarze nadal są widoczne i wskazana jest systematyczna rehabilitacja, ćwiczenia i leczenie. Niestety lekarze i rehabilitanci obecnie nie zalecają, a wręcz zabraniają Stanowi długich przelotów samolotem, które są bardzo ryzykowne dla osób po udarze" - powiedziała.

"Cały czas dbam i troszczę się o niego, jak tylko mogę. Cieszę się bardzo, kiedy wychodzimy na spacer i możemy korzystać z uroków wiosny i kwiatów, które zaczynają kwitnąć tutaj w ogródku i w okolicznych parkach" - dodała.

Wyjaśniła też, że chcieli odwiedzić rodzinę w Polsce, jednak pozostali w USA z jej rodzicami, którzy również potrzebują opieki. "Pandemia pokrzyżowała nam bardzo plany, ponieważ myśleliśmy, że przyjedziemy do Polski wiosną tego roku, a tu wystąpiły ponowne zaostrzenia w Europie i w Polsce z powodu wysokiej liczby zakażeń koronawirusem. Mamy nadzieję, że to wszystko kiedyś minie i będziemy mogli zobaczyć się z bliskimi w Polsce" - mówiła.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama