Reklama

Nowe doniesienia o zdrowiu Yoko Ono. "Musi zwolnić"

Wdowa po Johnie Lennonie, Yoko Ono musi poruszać się na wózku. Pojawiły się nowe doniesienia o jej stanie zdrowia.

Wdowa po Johnie Lennonie, Yoko Ono musi poruszać się na wózku. Pojawiły się nowe doniesienia o jej stanie zdrowia.
Yoko Ono musi poruszać się na wózku inwalidzkim /Brazil Photo Press / SplashNews.com /East News

Yoko Ono w ostatnich latach bardzo rzadko pojawia się w mediach.

Trzy lata temu, kiedy Yoko Ono otrzymała nagrodę od stowarzyszenia National Music Publishers Association, jej syn Sean Lennon musiał wprowadzić ją na scenę na wózku inwalidzkim. To zszokowało fanów gwiazdy, którzy nie byli świadomi, że kobieta nie może się samodzielnie poruszać.

"Tak wiele się nauczyłam od tej choroby. Jestem wdzięczna, że przez to przeszłam" - powiedziała wtedy.

Chociaż nie jest jasne, o jakiej chorobie mówiła, to wiadome jest, że wymaga całodobowej opieki i rzadko opuszcza swoje mieszkanie. 

Na zdjęciach zrobionych podczas jej rzadkich wystąpień publicznych - w tym na marszu kobiet w zeszłym roku i na uroczystości upamiętniającej Johna Lennona w Liverpoolu, w maju 2018 roku - widać, że Ono porusza się na wózku lub spaceruje z laską, opierając się o swojego opiekuna.

Reklama

"Zdecydowanie zwolniła tempo, jak każdy w tym wieku", powiedział Elliot Mintz, bliski przyjaciel rodziny, który zna Ono od prawie 50 lat. "Ale nadal jest bardzo bystra" - dodał.

Mintz zdradził w rozmowie z "The Post", że ostatni raz widział Ono na jej 87. urodzinach w lutym. Gośćmi byli również m.in. Jann Wenner, piosenkarka Cyndi Lauper i córka Ono, Kyoko, z jej małżeństwa z producentem filmowym Anthonym Coxem. "Sean jest jej najlepszym przyjacielem", powiedział także Mintz o jej relacjach z synem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lennon John | yoko ono
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama