Reklama

Nie żyje Jerzy Rowiński. Legendarny dziennikarz miał 75 lat

Nie żyje Jerzy Rowiński. Ceniony dziennikarz muzyczny miał 75 lat i walczył z ciężką chorobą. W ostatnim czasie trwała zbiórka pieniędzy mająca wesprzeć jego leczenie.

Nie żyje Jerzy Rowiński. Ceniony dziennikarz muzyczny miał 75 lat i walczył z ciężką chorobą. W ostatnim czasie trwała zbiórka pieniędzy mająca wesprzeć jego leczenie.
Nie żyje Jerzy Rowiński. Miał 75 lat /facebook.com/POPradioPL; fot. Krzysztof Pietrzak /materiał zewnętrzny

Nie żyje Jerzy Rowiński. Dziennikarz miał 75 lat. Jego głos przez kilka dekad można było usłyszeć na antenie Polskiego Radia. W ostatnich latach był związany z Radiem Dla Ciebie.

Jerzy Rowiński odszedł po ciężkiej chorobie. W internecie trwała zbiórka pieniędzy na jego leczenie, a on sam przebywał w ośrodku leczniczo-rehabilitacyjnym w Konstancinie. "Niestety przy licznych obciążeniach zdrowotnych (miażdżyca, polineuropatia cukrzycowa, która zwiększa deficyt neurologiczny) zapalenie płuc, które przeszedł Jurek, zostało obarczone dotkliwymi powikłaniami, którego wynikiem był wstrząs septyczny" - możemy przeczytać na dedykowanej dziennikarzowi zbiórce pieniędzy.

Reklama

Nie żyje Jerzy Rowiński. Dziennikarz Polskiego Radia RDC miał 75 lat

O śmierci Jerzego Rowińskiego poinformowało na Facebooku Polskie Radio RDC. "Był znakomitym dziennikarzem" - powiedział prezes rozgłośni Tadeusz Deszkiewicz. "Stał się wybitnym autorytetem w muzyce rozrywkowej. Prowadził legendarne audycje, jak 'Studio Stereo', 'Studio Gama', 'Magazyn Muzyczny Rytm'. Na zmianę prowadziliśmy 'Muzykę Nocą' w Programie Pierwszym Polskiego Radia - wspominał prezes.

Z radiem związany był od 1973 roku. W Polskim Radiu można było usłyszeć go w audycjach "Piosenki na życzenie" (1985-1991), "Lekka Nuta Klasyki" (2013-2015), "To było grane - Przeboje 4 dekad " (2015-2018), "Sygnały Dnia" oraz w legendarnej - "Lato z Radiem".

Ponadto pojawiał się na antenie POPradia w niedzielnym paśmie wieczornym, "Muzyczne wspomnienia Jurka Rowińskiego".

Na antenie RDC pojawił się ponownie wiosną 2016 roku, a do 2020 roku prowadził audycję "Filharmonia RDC", w której prezentował muzykę poważną. Jerzy Rowiński był również cenionym wykładowcą akademickim i konferansjerem. 

Czytaj też:

Przegrał zakład i musiał zaśpiewać. Później wyszło na jaw, że to ostatni raz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy