Reklama

Reklama

"#Murem za polskim mundurem". Dlaczego zabrakło Las Ketchup na koncercie TVP?

W ostatniej chwili okazało się, że na pokazanym przez TVP koncercie "#Murem za polskim mundurem" zabraknie grupy Las Ketchup pamiętanej z wielkiego przeboju "Asereje". Co było przyczyną nieobecności?

W ostatniej chwili okazało się, że na pokazanym przez TVP koncercie "#Murem za polskim mundurem" zabraknie grupy Las Ketchup pamiętanej z wielkiego przeboju "Asereje". Co było przyczyną nieobecności?
Grupa Las Ketchup nie pojawiła się na koncercie TVP /Julia Reinhart/NurPhoto /Getty Images

Podczas koncertu "#Murem za mundurem" wystąpili: Edyta Górniak, Jan Pietrzak, Halina Frąckowiak, Viki Gabor, Rafał Brzozowski oraz Elwira Mejk Trubadurami, a także zagraniczni artyści tacy jak: Oceana, Loona, Jenny Berggren, Captain Jack, In-Grid, No Mercy oraz Lou Bega.

Wydarzenie poprowadzili Agata Konarska Michał Adamczyk. "Wydarzenie jest wyrazem wsparcia dla służb mundurowych strzegących polskich granic. Koncert '#Murem za polskim mundurem' to gest solidarności z polskimi służbami mundurowymi strzegącymi granic Rzeczpospolitej Polskiej" - można było przeczytać w oświadczeniu TVP.

Reklama

Koncert miał miejsce w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego im. ppłk. pil. Jana Zumbacha w Mińsku Mazowieckim.

Na liście zaproszonych gości była także hiszpańska grupa Las Ketchup. Formacja zdobyła popularność za sprawą dyskotekowego przeboju "The Ketchup Song (Asereje)". Utwór był głównym singlem z ich debiutanckiego albumu "Hijas del Tomate".

Piosenka powstała w trzech różnych wersjach językowych, ale w każdej refren pozostaje taki sam. Utwór trzech hiszpańskich sióstr podbił listy przebojów i stał się przebojem wakacji w 2002 roku. To głównie za sprawą nieskomplikowanego tańca (pracują właściwie tylko ręce), który autorki prezentują w teledysku do kawałka. Ruchy te porównywane były do "Macareny", która podobnie jak "Asereje" przedostała się na parkiety klubów, wesela i inne grupowe wydarzenia.

Okazało się, że nieobecność Las Ketchup na koncercie TVP spowodowana była przez kwarantannę związaną z pandemią koronawirusa.

"Przed przylotem do Polski okazało się, że zespół Las Ketchup został skierowany na kwarantannę" - taki komunikat od rzecznika TVP przekazał "Fakt".

------------------

Tylko w Polsat Box Go możecie zobaczyć wyjątkowy materiał "Adele: One Night Only". Wokalistka w ramach promocji nowej płyty "30" rozmawiała z Oprah Winfrey i dała kameralny występ.

Zobacz "Adele: One Night Only" tylko w Polsat Box Go!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL