Reklama

Reklama

MTV VMA 2017: Poznaliśmy zwycięzców. Kendrick Lamar największym wygranym

27 sierpnia w Inglewood w Kalifornii odbyła się ceremonia przyznania nagród MTV Video Music Awards. Największym wygranym wieczoru został Kendrick Lamar. Kto oprócz niego opuścił imprezę ze statuetką oraz czyje występy podziwiali widzowie?

27 sierpnia w Inglewood w Kalifornii odbyła się ceremonia przyznania nagród MTV Video Music Awards. Największym wygranym wieczoru został Kendrick Lamar. Kto oprócz niego opuścił imprezę ze statuetką oraz czyje występy podziwiali widzowie?
Kendrick Lamar opuścił tegoroczną galę MTV VMA z sześcioma nagrodami /Kevin Winter /Getty Images

Kendrick Lamar i Ed Sheeran największymi zwycięzcami

Pochodzący z Compton raper miał szansę na osiem nagród, a ostatecznie galę opuścił z sześcioma statuetkami, w tym najważniejszą - za wideo roku. W każdej kategorii Lamar odniósł zwycięstwo dzięki klipowi "HUMBLE."

"Dziękuję Bogu za każdym razem za to, że dał nam tak niesamowite talenty" - mówił Lamar odbierając nagrodę za teledysk roku i dodał - "Dziękuję za możliwość wejścia naszym myślom i dzikiej wyobraźni na następny poziom". Przy okazji Lamar podziękował również reżyserowi klipu, Davidowi Free.

Lamar zdobył statuetki również w kategoriach: najlepszy klip hiphopowy, najlepsze zdjęcia, najlepsza reżyseria, najlepsza scenografia i najlepsze efekty.

Reklama

Nagrodę w  drugiej najważniejszej kategorii - artysta roku (tym razem zdecydowano się nie wyróżniać osobno mężczyzn i kobiet) - zdobył Ed Sheeran.

W innych kategoriach zwyciężali: Kanye West (najlepsza choreografia,  "Fade"), Khalid (najlepszy nowy artysta), Fifth Harmony (najlepszy teledysk popowy, "Down"), Taylor Swift i Zayn Malik (najlepszy duet/współpraca "I Don’t Wanna Live Forever"), Zedd i Alessia Cara (najlepszy teledysk dance, "Stay"), Young Thug (najlepszy montaż, "Wycleaf Jean") oraz twenty one pilots (najlepszy teledysk rockowy, "Heavydirtysoul").

W nowej kategorii najlepszy teledysk o walce z systemem uznano, że statuetkę przyznano każdemu nominowanemu.

Poruszające przemiówienia

Nagrodę specjalną imienia Michaela Jacksona w tym roku odebrała Pink. Na scenie wokalistka przytoczyła swoją rozmowę z córką Willow Sage, którą wzruszała publiczność.

"Ostatnio jechałam z moją córką do szkoły i wtedy powiedziała do mnie 'Mamo. Jestem najbrzydszą dziewczynką, jaką znam. Wyglądam jak chłopiec z długimi włosami’" - opowiadała Pink, po chwili zdradzając, co odpowiedziała córce. "Spytałam ją: 'Co sądzisz o moim wyglądzie?'. Odparła, że jestem piękna. Odpowiedziałam: 'Dziękuję, ale ludzie też się ze mnie śmieją. Mówią, że wyglądam jak facet, że jestem zbyt męska i zbyt silna'. Spytałam ją: 'Czy widzisz, jak odrastają mi włosy?', 'Czy widziałaś jak kiedyś zmieniałam coś w swoim ciele?', 'Czy widziałaś, jak zmieniałam swój sposób pokazywania siebie światu?'" - mówiła Pink, po czym dodała, że na każde z pytań usłyszała odpowiedź "nie", a gdy zapytała czy mama wyprzedaje trasy koncertowe Willow odpowiedziała "tak". 

'"Zgadza się. Moje kochane dziecko. Nie zmieniamy się, zbieramy piasek i muszle i tworzymy perłę. Pomagamy innym ludziom zmienić się, aby mogli dostrzec więcej piękna’" - wspominała piosenkarka.

Nie było to jedyne ważne przemówienie. Jared Leto w trakcie wydarzenia wspomniał tragicznie zmarłych Chestera Benningtona i Chrisa Cornella.

"Kiedy myślę o Chesterze, widzę jego twarz, która zawsze była uśmiechnięta. Myślę o tym, że traktował mnie, mojego brata, Tomo i nasz zespół. Myślę o jego żonie i szóstce wspaniałych dzieci. Myślę o jego rodzinie, zespole, którego członkowie byli dla niego jak bracia i wspominam jego głos. Okrutny i zarazem delikatny, który będzie żył wiecznie. Jeżeli ktoś, kto ogląda to teraz i czuje, że nie ma dla niego nadziei, niech mnie posłucha. Nie jesteś sam. Zawsze jest wyjście, podziel się swoimi przemyśleniami, nie poddawaj się, a obiecuję ci: największy przełom w twoim życiu czeka za mrocznymi dniami" - mówił Leto.

Na galę MTV zaproszono również matkę działaczki Heathear Hayer, która została śmiertelnie potrącona w Charlottesville przez jednego z neonazistów. Susan Bro ogłosiła decyzję, że wkrótce uruchomiona zostanie fundacja nazwana imieniem Hayer.

"Chcę, aby ludzie wiedzieli, że Heather nigdy nie maszerowała sama. Zawsze była otoczona ludźmi różnych ras, mieszkających w tym kraju" - mówiła. Bro przyznała nagrody w kategorii najlepszy teledysk o walce z systemem.

Tańcząca Lorde

MTV VMA to nie tylko nagrody, ale również często zaskakujące występy. W tym roku na scenie pojawili się m.in. Kendrick Lamar, Ed Sheeran, Katy Perry (która była też prowadzącą całej imprezy) i Nicki Minaj, Alessia Cara, Pink, a także Lorde i Miley Cyrus.

Miley na swój występ zatrudniła m.in. 85-letnią draq queen i tancerzy w podeszłym wieku. Krótko przed pojawieniem się na gali obiecała jednak swojemu tacie, Billowi Rayowi Cyrusowi, wspominając swój skandaliczny taniec z 2013 roku, że tym razem będzie grzeczna. Wokalistka dotrzymała słowa.

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Younger Now" w serwisie Teksciory.pl!

W osłupienie, ale i zachwyt, wprawiła publiczność natomiast Lorde, która zatańczyła do piosenki "Homemade Dynamite". Pochodząca z Nowej Zelandii wokalistka jednak nie zaśpiewała swojego przeboju, gdyż przeziębienie skutecznie jej to utrudniło. Część publiczności nie kryła swojej konsternacji, nie wiedząc, o co chodzi w całym zamieszaniu. Furorę zrobił również strój Lorde na scenie, czyli połączenie galowej sukienki ze spodniami dresowymi i trampkami.

Sprawdź tekst utworu "Homemade Dynamite" w serwisie Teksciory.pl!

Pełna lista zwycięzców:

Teledysk roku: Kendrick Lamar - "Humble"
Artysta roku:
Ed Sheeran
Najlepszy nowy artysta:
Khalid
Najlepszy duet/kooperacja:  Zayn i Taylor Swift - "I Don’t Wanna Live Forever (Fifty Shades Darker)"
Najlepszy klip popowy:
Fifth Harmony - "Down" ft. Gucci Mane
Najlepszy klip hiphopowy:
Kendrick Lamar - "HUMBLE."
Najlepszy klip dance:
Zedd i Alessia Cara - "Stay"
Najlepszy klip rockowy:
twenty one pilots - "Heavydirtysoul"
Najlepszy teledysk o walce z systemem:
Logic - "Black SpiderMan", The Hamilton Mixtape - "Immigrants (We Get the Job Done)", Big Sean - "Light", Alessia Cara - "Scars to Your Beautiful", Taboo - "Stand Up / Stand N Rock #NoDAPL" ft. Shailene Woodley, John Legend - "Surefire"
Najlepsze zdjęcia:
Kendrick Lamar - "HUMBLE."
Najlepsza reżyseria:
Kendrick Lamar - “HUMBLE."
Najlepsza scenografia:
Kendrick Lamar - “HUMBLE."
Najlepsze efekty:
Kendrick Lamar - "HUMBLE."
Najlepsza choreografia:
Kanye West - "Fade"
Najlepszy montaż:
Young Thug - "Wyclef Jean"
Przebój lata:
Lil Uzi Vert - "XO Tour Lif3"
Michael Jackson Video Vanguard Award: Pink.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MTV VMA | Kendrick Lamar | Ed Sheeran | Lorde | Pink

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama