Reklama

Reklama

Moonspell w świetle księżyca

Mający swoich oddanych fanów także w Polsce, portugalscy metalowcy z grupy Moonspell nie zwalniają tempa. W listopadzie zespół zdobył nagrodę dla najlepszego portugalskiego wykonawcy na MTV Europe Music Awards, przygotował intrygujący teledysk do utworu "Luna", a na początek 2007 roku szykuje europejską trasę wspólnie z Napalm Death, Dew-Scented i pomorskim Behemothem.

Animowany obrazek do utworu "Luna" możecie już obejrzeć na stronach INTERIA.PL. W tym nagraniu można usłyszeć głos Brigit Zacher, współpracująca z Moonspell wcześniej na płytach "Wolfheart", "Irreligious" i "Sin". Gościnnie śpiewała także z grupami Tiamat i Sentenced.

"Luna opowiada historię wyznania zrodzonego pod znakiem księżyca. To wyznanie jest tu symbolizowane przez mężczyznę i kobietę połączonych tragiczną miłością. Jak możecie się spodziewać to historia o śmierci. Brigit symbolizuje to do perfekcji" - zachwala wokalista Fernando Ribeiro.

Reklama

Teledysk przygotował Miguel Braga i ekipa Headcore Toons Animation Studio, mająca także na koncie klipy dla portugalskich formacji Ramp i The Fingertrips.

Bohaterką jest dziewczynka, która przychodzi na cmentarz, gdzie znajduje mogiłę w którą jest wbity sztylet. Po chwili leje się krew...

Powstały dwie wersje klipu - w telewizyjnej krew tryska z grobu po wyjęciu sztyletu. Wcześniejsza wersja wzbudziła spore kontrowersje, że może nawoływać do samobójstwa - dziewczynka podcinała sobie żyłę na ręce.

Dodajmy, że w grudniu ukaże się specjalna edycja ostatniej płyty "Memorial", zawierająca dodatkowo ponad 11-minutowy bonusowy utwór "Phantom North" (dostępny do tej pory tylko na portugalskiej wersji) oraz płytę DVD z koncertowymi wersjami z płyty "Memorial" i teledyskami.

Zobacz klipy Moonspell na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Moonspell | księżyce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy