Reklama

Misia Furtak prezentuje nowy singel i wbija szpilę prezydentowi ("Jest z nami")

W drugiej połowie stycznia do sieci trafił nowy singel Misi Furtak pt. "Jest z nami". Artystka komentuje w nim napiętą sytuację w Polsce.

Misia Furtak napisała piosenkę o prezydencie

Misia Furtak jest autorem tekstu i muzyki do piosenki. Produkcją, miksem i masteringiem zajął się Albert Karch.

Reklama

W piosence artystka porusza temat protestów kobiet, które wybuchły w październiku 2020 roku i z krótkimi przerwami trwają do dziś.

Stało się to po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Furtak zarzuca prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że jego głównym zainteresowaniem jako prezydenta Polski, jest jazda na nartach, a nie zajmowanie się najważniejszymi sprawami w kraju (sprawdź pełny tekst utworu!).

"Wiemy, że jest z nami prezydent /z białego puchu serce ma / każdego dnia wygląda / czy to już ten czas by ponad linią lasu / jechać jeszcze raz / wiemy, że jest z nami prezydent" - pada w utworze.

W sennym teledysku oprócz Furtak widzimy znaną z filmu "Boże Ciało" Elizę Rycembel, która przebrana jest m.in. za narciarkę. Reżyserem klipu jest Wojtek Warzywoda.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Misia Ff | Andrzej Duda | teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje