Mietek Szcześniak skończył 60 lat. Swoje życie lubi trzymać w tajemnicy

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Choć w tym roku przypomniał o sobie szerszej widowni podczas występu na festiwalu w Opolu, Mietek Szcześniak w ostatnich latach niemal całkowicie wycofał się z działalności publicznej. Co słychać u wokalisty znanego z wielkiego przeboju z Edytą Górniak - "Dumka na dwa serca"?

Mietek Szcześniak trzyma swoje życie prywatne w tajemnicy
Mietek Szcześniak trzyma swoje życie prywatne w tajemnicyAKPA

Mieczysław Szcześniak w połowie lat 80. odniósł swój pierwszy duży sukces - na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu z utworem "Przyszli o zmroku" zdobył Nagrodę im. Anny Jantar. Wkrótce przyszły kolejne dowody uznania, jak m.in. Bursztynowy Słowik na festiwalu w Sopocie (1989), trzy Fryderyki.

Największą popularność przyniósł mu duet z Edytą Górniak w piosence "Dumka na dwa serca" (posłuchaj!) do filmu "Ogniem i mieczem" z 1999 r.

Wokalista reprezentował również Polskę podczas 44. Konkursu Piosenki Eurowizji w Jerozolimie w 1999 roku z piosenką "Przytul mnie mocno" (zobacz!).

W dorobku ma także duety z takimi wykonawcami, jak m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Kuba Badach i Andrzej Lampert, Mezo i Tabb oraz Basia Trzetrzelewska.

Edyta Gorniak i Mietek Szczesniak - Dumka Na Dwa Serca

"Konsekwentnie i wrażliwie opowiada światu historie, których jeszcze nikt nie słyszał - własne historie. Aksamitnym głosem śpiewa bossanowę, z siłą i ekspresją soul, gospel i jazz, z przekonaniem, empatycznie dotyka serca i głowy śpiewając własne popowe pieśni" - tak Mietka Szcześniaka przedstawia jego oficjalna strona.

Mietek Szcześniak i jego najcenniejsza nagroda

Z czasem kariera wokalisty przygasła; Szcześniak przeprowadził się na wieś, zaczął się coraz rzadziej pojawiać w mediach. Od 2016 roku nie wydał żadnej nowej płyty. Jego dorobek zamyka album "Nierówni", który pokrył się złotem. Na tym ostatnim wydawnictwie sięgnął po wiersze ks. Jana Twardowskiego. W 2021 roku wziął udział w projekcie amerykańskiego pianisty H.B. Barnuma, "Bless This World".

"Najcenniejszą nagrodą i osiągnięciem każdego z artystów jest publiczność. To jest zbudowanie ludzi, którzy będą podążać razem z tobą i interesować się twoim światem. Przez to interesują się też swoim światem, bo po to jest artysta, żeby oświetlić te nawet codzienne rzeczy, które trochę się zagrzebały" - opowiadał Mietek Szcześniak w rozmowie z Polskim Radiem.

60-letni obecnie (okrągłe urodziny obchodzi 9 lipca) wokalista sporadycznie pojawia się publicznie. W mediach społecznościowych od czasu do czasu pokazuje nowe zdjęcia, najczęściej przyrody lub widoki z podróży. Starannie chroni swoje życie prywatne.

"Nie liczę już na poklask i sukces. Mam tylko jedno życie. Różnie sobie w nim radzę, ale chcę przeżyć je jak najlepiej i jak najswobodniej" - komentował w rozmowie z Plejadą.

Earth Festival. Gwiazdy porwały uniejowską publicznośćINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}