Reklama

Michał Szpak pokazał prawie wszystko. Kiedy premiera płyty "Nadwiślański mrok"?

Michał Szpak zaprezentował okładkę nadchodzącej płyty "Nadwiślański mrok". Na ramieniu wokalisty widnieje napis jego muzycznego alter ego - JowiszJa.

Michał Szpak zaprezentował okładkę nadchodzącej płyty "Nadwiślański mrok". Na ramieniu wokalisty widnieje napis jego muzycznego alter ego - JowiszJa.
Michał Szpak szykuje się do premiery płyty / FiPAK /Agencja FORUM

"Najbardziej osobisty, odarty z fałszu, gęsty, krzykliwy, smutny, pełen ekstazy, muzycznie soczysty awangardowy, samotny" - tak napisał Michał Szpak na Instagramie, prezentując okładkę swojego albumu, na której pozuje nago.

Oczekiwana od dłuższego czasu (pierwsze zapowiedzi pojawiły się jeszcze w 2021 r.) płyta "Nadwiślański mrok" pojawi się ostatecznie 24 listopada.

Do tej pory poznaliśmy m.in. piosenki "Hiob (Preludium)", "Halo wodospad" (posłuchaj!), "(Mrok) Warszawianka" i "We Need A Coco". 16 listopada rozpoczęła się przedsprzedaż nadchodzącej płyty.

Reklama

Wiadomo, że całość promowana jest alter ego wokalisty o nazwie JowiszJa. Ten napis widnieje też na odsłoniętym ramieniu Szpaka na okładce.

"Więcej o albumie opowiem Wam na live który poprowadzę w środę 22.11.2023 o godzinie 20:00" - zapowiedział.

"Materiał jest podsumowaniem 4-letniej, samodzielnej drogi artystycznej Michała Szpaka. Zamyka bardzo mroczny etap w życiu artysty związany z uniezależnieniem się od mainstreamu, prywatną żałobą po śmierci mamy i korzystaniem z ekstatycznych, ale wyniszczających uroków wielkiego miasta. To co zaczęło się w komercyjnych, telewizyjnych barwach, nagle zaczyna mieć mroczne zakłócenia i kończy nad ranem, w klubach techno, w tonach trasch - industrial - rock - electro. Materiał jest eklektyczny, niejednorodny, zbierany długo i tworzony kolektywnie, etapowo. Michał mówi często, że jest to jego 'artystyczny wyrzyg' - coś z dna serca, z ciała, coś co drażniło i w końcu znajduje swoje ujście" - czytamy w opisie wydawnictwa.

Michał Szpak - "Nadwiślański mrok" (tracklista):

1. "Intro I"
2. "Intro II"
3. "Gaja"
4. "We Need A Coco"
5. "Smutek (a może mniej)"
6. "Cleopatra"
7. "Warszawianka (mrok)"
8. "JowiszJa"
9. "Bondage"
10. "Hiob"
11. "Gaja genesis"
12. "Smutek".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Michał Szpak | nowa płyta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy