Reklama

Metal Church w zawieszeniu

Kilka tygodni temu pojawiła się smutna dla fanów heavy metalu informacja, że David Wayne odszedł z grupy Metal Church. Na domiar złego podawano wówczas, że zespół definitywnie przestał istnieć. Na szczęście prawda nie rysuje się w tak czarnych kolorach, chociaż na razie fani Metal Church nie mają zbyt wielu powodów do radości. O przyszłość i przeszłość tej zasłużonej dla ciężkiego grania formacji mieliśmy możliwość zapytać samego Davida Wayne'a, któy przy okazji ujawnił nam pewną tajemnicę.

"Na tyle, na ile sam wiem, wciąż jestem w tym zespole. Jednakże pozostaje pytanie, czy wciąż można mówić o tym, że istnieje Metal Church. To zależy od tego, czy Mike Howe zdecyduje się, żeby w nim śpiewać, a nie wiem, czy się zdecyduje. Ostatnio, kiedy rozmawiałem z Kurdtem, powiedział mi, że bardzo chce, aby Metal Church istniał, ale obecnie bardziej pochłania go jego drugi zespół, czyli Vanderhoof. Wynika z tego, że działalność Metal Church jest zawieszona, a ja szczerze mówiąc nie wiem, jak długo taki stan może potrwać. Nie wydaje mi się, aby zespół mógł się uaktywnić w oryginalnym składzie, gdyż mało prawdopodobne jest, by Duke i Craig chcieli w nim jeszcze grać" - powiedział David Wayne w wywiadzie dla INTERIA.PL.

Reklama

Wokalista i Kurdt Vanderhoof pozostają jednak w dobrych stosunkach, co pozwala mieć nadzieję na ponowną reaktywację zespołu.

"Osobiście życzę Kurdtowi wszystkiego najlepszego. Jeżeli tylko będę miał wystarczająco dużo czasu w przyszłym roku, na pewno postaram się im pomóc. Ja i Kurdt wciąż jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Na razie jestem jednak bardzo zajęty moimi zespołami Wayne i Reverend" - dodał wokalista.

Zdementował on przy okazji pogłoski o tym, jakoby Metal Church przed zawieszeniem działalności pracował nad nową płytą.

"Ten materiał to były stare nagrania. Wyjawię wam pewien sekret. Otóż wytwórnia płytowa prowadzi taką politykę, dzięki której fani mają odnieść wrażenie, że Metal Church ciągle istnieje. Dzwoniłem nawet do Kurdta, by dowiedzieć się czegoś o tych nagraniach, a on powiedział: Wiesz, to są stare nagrania, które staram się zebrać w jedną całość".

Już od 2 lipca możecie się zapoznać z debiutem zespołu Wayne, zatytułowanym "Metal Church". Album wydała niemiecka wytwórnia Nuclear Blast.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Metal Church | David | zawieszony | metal | David Wayne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje