Reklama

Mark Knopfler z nowym singlem, "Two Pair of Hands". Zapowiada wyczekiwany album

Trzeci singel z nadchodzącego albumu Marka Knopflera "One Deep River" jest już dostępny. "Two Pair of Hands" zapowiada krążek, który ukaże się już 12 kwietnia.

Trzeci singel z nadchodzącego albumu Marka Knopflera "One Deep River" jest już dostępny. "Two Pair of Hands" zapowiada krążek, który ukaże się już 12 kwietnia.
Mark Knopfler powraca z nowym albumem - "One Deep River". Kiedy premiera? /Universal Music Polska /materiały prasowe

Mark Knopfler, czyli legendarny gitarzysta zespołu Dire Straits zasłynął dynamicznymi solówkami i chropowatym głosem. Niepodrabialny styl gry na gitarze i korzystanie jedynie z palców, a nie kostek gitarowych, wykreowało niebywałe brzmienie jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów muzycznych w historii.

Reklama

W połowie lat 90. Knopfler porzucił projekt i rozpoczął karierę solową. W tym czasie wydał aż dziewięć pełnych albumów solowych, stworzył także 10 krążków z muzyką filmową. Ostatni z nich - "Down The Road Whatever" - ukazał się w 2019 roku. W 1999 r. Knopfler został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego, a w 2012 r. nagrodą im. Ivora Novello za całokształt twórczości.

Na początku roku zapowiedział powrót z nowym krążkiem - "One Deep River", który ukaże się już 12 kwietnia 2024 roku nakładem British Grove przy wsparciu EMI. 

Wiadomo już, że na regularnej wersji płyty znajdzie się 12 premierowych kompozycji. Po piosenkach "Ahead of the Game" oraz "Watch Me Gone" nadszedł czas na "Two Pair of Hands" przypominającą dokonania z albumu Dire Straits "Communique".

Posłuchaj utworu "Two Pair of Hands":

Sprawdź tekst do utworu "Two Pair of Hands" w serwisie Teksciory.pl

Mark Knopfler zapowiedział album "One Deep River"

Tytułowy utwór, "One Deep River", jest odzwierciedleniem ogromnej sympatii Marka Knopflera do przepływającej przez jego rodzinną miejscowość Newcastle rzeki. "Przekraczanie Tyne jest czymś, co na zawsze pozostaje w twoich myślach. Kojarzy ci się to z rzeczami, które robiłeś, opuszczając miasto jako młody człowiek. To uczucie jest tak samo silne za każdym razem, kiedy to robisz. Nie zależnie od tego, czy wyjeżdżasz, czy wracasz, przekraczanie tej rzeki zawsze kojarzy się z twoim dzieciństwem. Moc tego uczucia nigdy nie zanika" - komentuje artysta.

"One Deep River" przynosi kolejną dawkę przyszłych klasyków Marka Knopflera z typowymi dla jego twórczości, dobrze przemyślanymi tekstami i wyrafinowanymi partiami gitar. Artysta ubarwia opowieści o swoich doświadczeniach życiowych wyjątkową mieszanką bluesa, folku, rocka i nie tylko, dokładając do tego swój niepowtarzalny, niespieszny wdzięk. Knopfler wyprodukował album wspólnie ze swoim wieloletnim współpracownikiem Guyem Fletcherem. Krążek został nagrany w nowoczesnym studiu British Grove w Londynie. 

Na albumie obok Marka Knopflera słyszymy również wieloletnich współpracowników muzyka. Są to m.in. Jim Cox i Guy Fletcher (klawisze), Glenn Worf (bas), Ian Thomas (perkusja), Danny Cummings (instrumenty perkusyjne), Richard Bennett (gitara), Greg Leish (pedal steel guitar, lap steel guitar), Mike McGoldrick (flet i dudy), John McCusker (skrzypce). W chórkach artystę wokalnie wspierają siostry Emma i Tamsin Topolski. Autorem wszystkich utworów jest sam Knopfler.

Czy nagranie nowego albumu oznacza powrót na scenę i trasę koncertową? Przypomnijmy, że poprzedni krążek promowano obszerną trasą koncertowej, podczas której muzyk zagrał dwa koncerty w Polsce (w Krakowie i Gdańsku). Na przestrzeni ostatnich lat cieszący się niezwykłą popularnością w Polsce gitarzysta zagrał w naszym kraju aż siedmiokrotnie. Wygląda na to, że na siedmiu koncertach się skończy, bo podczas występów w 2019 zapowiadał, że "jest już na to za stary" i nadszedł czas na koncertową emeryturę. Przy okazji żegnał się z widzami w poszczególnych krajach.

Mark Knopfler "One Deep River" 2024: tracklista albumu

Materiał ukaże się na CD, podwójnym winylu (gatefold), kasecie, a także w specjalnym boksie, który będzie zawierał wersje winylową, CD, a także dziewięć dodatkowych utworów, litografię z wizerunkiem Marka, zestaw kostek gitarowych w pudełku oraz limitowaną odznakę. 

Edycja standardowa:

1. Two Pairs Of Hands

2. Ahead Of The Game

3. Smart Money

4. Scavengers Yard

5. Black Tie Jobs

6. Tunnel 13

7. Janine

8. Watch Me Gone

9. Sweeter Than The Rain

10. Before My Train Comes

11. This One's Not Going To End Well

12. One Deep River

Dodatkowe utwory na winylu (tylko w boksie):

1. Dolly Shop Man

2. Your Leading Man

3. Wrong'un

4. Chess 

Dodatkowe utwory na CD (tylko w boksie):

1. The Living End

2. Fat Chance Dupree

3. Along A Foreign Coast

4. What I'm Gonna Need

5. Nothing But Rain.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Mark Knopfler
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy