Malevolent Creation: Kontrowersje wokół DVD

Niedawno ukazało się w Polsce DVD amerykańskiej deathmetalowej formacji Malevolent Creation, z koncertem zarejestrowanym podczas "Metalmanii 2003". Wydawcą tego materiału jest wytwórnia Metal Mind Productions. Okazuje się, że muzycy zespołu nie wyrazili na jego wydanie zgody. Na swojej stronie oficjalnej opublikowali już oświadczenie, w którym bardzo ostro potraktowali polskiego wydawcę.

Oświadczenie opublikowane na witrynie Malevolent Creation zostało również rozesłane do serwisów muzycznych poświęconych metalowi.

Reklama

Zespół wiedział, że koncerty na "Metalmanii 2003" będą filmowane i z tego akurat nie robi i nie robił problemu. Wszystko zaczęło się dopiero dwa miesiące później, gdy zaczęły docierać do nich listy i telefony z Metal Mind Productions, dotyczące wydania koncertu z "Metalmanii" na DVD.

"Przysłali nam kopie do sprawdzenia, a gdy ją obejrzeliśmy, śmialiśmy się do rozpuku" - pisze zespół.

"Oczywiście skontaktowaliśmy się z Metal Mindem i powiedzieliśmy, że to w żadnym wypadku nie powinno się ukazać. Wszystko wyglądało w porządku, dopóki nie dostaliśmy emaila od szefa Metal Mind Tommy'ego Dziubinskiego [pisownia oryginalna - red.], w którym napisał, że koncert był wspaniały i że ma zamiar wydać to dziadostwo".

"Po miesiącach, w czasie których nasi prawnicy i prawnicy naszej wytwórni Nuclear Blast kontaktowali się z Mr. Dziubinskim w sprawie tego nielegalnego kroku, który zamierzał wykonać, on przestał kontaktować się z nami i naszymi prawnikami i wydał ten koncert na DVD i VHS, za pośrednictwem Metal Mind Productions".

"Nasz prawnik zdołał zatrzymać dystrybucję tego bootlegu w większości krajów Europy Zachodniej, w Ameryce i w Kanadzie, ale i tak materiał jest nielegalnie dystrybuowany i sprzedawany. Radzimy dystrybutorom i fanom, aby nie kupowali tego szajsu i poczekali na wydanie naszego pierwszego oficjalnego DVD, które ukaże się latem tego roku".

Padły jeszcze ostre słowa pod adresem samego Dziubińskiego.

"Metalowa wspólnota undergroundowa polegała i polega na jedności między zespołami, fanami, promotorami, agentami i tak dalej. To nie dotyczy Tommy'ego Dziubinskiego i Metal Mind Productions".

"Tacy jak on powinni być usunięci ze sceny. Chcielibyśmy tylko powiedzieć zespołom, które napotkają na swej drodze Tommy'ego i Metal Mind, aby dwa razy się zastanowiły i nie dały się wydymać, tak jak my się daliśmy".

Wytwórnia Metal Mind Productions zapewniła nas w piątek, 13 lutego, że w najbliższy poniedziałek, 16 lutego, poznamy jej stanowisko w tej sprawie.

A co do oficjalnego DVD, o którym pisali muzycy, to znajdą się na nim materiały dokumentujące całą karierę Malevolent Creation. W tym pierwszy koncert z 1987 roku, kiedy deathmetalowcy otwierali koncert kanadyjskiej punkowej grupy S.N.F.U. Całość uwieńczą materiały z sesji nagraniowej nowej płyty Amerykanów, "Warkult" Sesja nagraniowa tej płyty już się zaczęła.

Dowiedz się więcej na temat: Malevolent Creation | MIND | wytwórnia | muzycy | oświadczenie | koncert | kontrowersje | metal | creation | DVD

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje