Reklama

Mac Miller "Self Care": Raper o własnej śmierci? Tłumaczymy znaczenie utworu

Krótko po śmierci Maca Millera wiele osób zaczęło szukać drugiego dna w utworze "Self Care"” z jego ostatniej płyty "Swimming". O czym rapował EZ Mac w jednym ze swoich ostatnich numerów?

Krótko po śmierci Maca Millera wiele osób zaczęło szukać drugiego dna w utworze "Self Care"” z jego ostatniej płyty "Swimming". O czym rapował EZ Mac w jednym ze swoich ostatnich numerów?
Mac Miller miał 26 lat /Owen Sweeney/Invision/AP /East News

Jako pierwszy o śmierci Maca Millera poinformował serwis TMZ.com. Raper zmarł w swoim domu w San Fernando Valley około południa. Ciało znalazł jego przyjaciel, który zaalarmował służby ratunkowe.

Informacje te, w specjalnym oświadczeniu, potwierdziła rodzina 26-latka.

"Malcolm McCormick, znany i uwielbiany przez fanów jako Mac Miller, zmarł tragicznie w wieku 26 lat. Był promiennym światłem na świecie dla swojej rodziny, przyjaciół i fanów. Dziękujemy za modlitwę. Prosimy, uszanujcie naszą prywatność. Na ten czas nie ma dalszych szczegółów na temat przyczyny jego śmierci" - napisali bliscy Maca Millera.

Reklama

"Self Care" to jeden z singli promujących piąty album Maca Millera "Swimming", który ukazał się na początku sierpnia tego roku. Za jego produkcję odpowiadali Nostxlgic, TheBeatPlugi i ID Labs.

Teledysk do numeru, w którym Mac Miller leży w trumnie, następnie wydostaje się z niej i trafia na szczyt wulkanu, wyreżyserował Christian Weber. Klip zadebiutował na kanale rapera 12 lipca.

Miller w numerze odnosi się do swojego rozstania z Arianą Grande oraz problemów z prawem. Krótko po informacji o końcu związku wokalistki i rapera, Mac spowodował wypadek, będąc pod wpływem alkoholu.

W utworze raper zastanawiał się, jak potoczy się jego życie po rozstaniu. Jednocześnie zapewniał, że nigdzie nie zniknął, mimo że usunął wszystkie swoje zdjęcia z Instagrama ("And you can find me, I ain't hiding").

W kolejnych linijkach Miller zapewniał, że ze swojego związku z Grande będzie pamiętał jedynie dobre momenty i dodawał, że wciąż ją kocha ("And I love you, I don't love nobody else, yeah").

Sprawdź tekst "Self Care" Maca Millera w serwisie Tekściory

Przypomnijmy, że krótko po wypadku Millera, spora grupa internautów obarczyła Grande za problemy Millera. Ta odpowiedziała, nazywając związek z raperem "toksycznym" i uznała, że nie ma obowiązku być czyjąś opiekunką. Jednocześnie napisała na Twitterze, aby zaczął o siebie dbać.

Uwagę internautów po śmierci rapera przykuła linijka tekstu "Swear the height be too tall so like September I fall" (z ang. "upadnę jak wrzesień" - gra słowem "fall", które oznacza zarówno upadek, jak i jesień) - według wielu właśnie tutaj Miller miał odnosić się do swojej śmierci.

Inną, bardziej prawdopodobną interpretacją, jest odwołanie do zamachu na World Trade Center oraz do ojca narzeczonego Ariany Grande, Pete'a Davidsona, Scotta, który zginął podczas ataku z 11 września.

Ponadto w numerze pojawia się też nawiązanie do wieloletniej walki z uzależnieniem rapera od kodeiny. Raper twierdzi, że właśnie z tego powodu rozpadł się jego związek z wokalistką ("Well, didn't know what I was missing, now I see a lil' different").

Sam teledysk jest natomiast inspirowany fragmentem filmu "Kill Bill II", w którym grająca główną bohaterkę Uma Thurman zakopana żywcem w ziemi wydostaje się z trumny.

W teledysku Miller zanim ucieka na powierzchnię, nożem wyrył napis łacińską sentencję "memento mori", czyli "pamiętaj o śmierci".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mac Miller | Ariana Grande | Mac Miller nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy