Reklama

Reklama

Łukasz Mojecki nie żyje. Wokalista z "Bitwy na głosy" miał 37 lat

Po walce z chorobą zmarł Łukasz Mojecki, który był w składzie zwycięskiej ekipy Andrzeja Piasecznego z telewizyjnej "Bitwy na głosy". Wokalista 30 sierpnia skończyłby 38 lat.

Po walce z chorobą zmarł Łukasz Mojecki, który był w składzie zwycięskiej ekipy Andrzeja Piasecznego z telewizyjnej "Bitwy na głosy". Wokalista 30 sierpnia skończyłby 38 lat.
Łukasz Mojecki (z prawej) w "Bitwie na głosy", obok Andrzej Piaseczny i Hubert Urbański /Adam Jankowski /Reporter

O śmierci Łukasza Mojeckiego (sprawdź!) poinformował jego przyjaciel Darek Janik, z którym w ostatnim czasie prowadził audycje z muzyką rozrywkową i wywiadami z polskimi artystami w radomskim Radiu Rekord.

Łukasz Mojecki pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiał w 2009 r. (piosenka "Pain"). Rok później wydał utwór "Myśli" (posłuchaj!) powstały przy współpracy z producentem muzycznym Darkiem Janikiem i formacją Alchemist Project.

Reklama

W dorobku miał też nową wersję piosenki Haliny Benedyk "Mamy po 20 lat" (nagraną z jej udziałem - zobacz!, ponownie przy współpracy z Alchemist Project i Darkiem Janikiem oraz Aleksandrem Maliszewskim, prywatnie mężem Haliny Benedyk).

Łukasz Mojecki w programie "Bitwa na głosy"

Szeroka publiczność poznała wokalistę rodem z Domaszowic w gminie Masłów (woj. świętokrzyskie) w 2012 roku. Wtedy wziął udział w programie "Bitwa na głosy" TVP2. Do swojej drużyny wybrał go wówczas Andrzej Piaseczny, który z prowadzoną przez siebie wokalną ekipą ostatecznie wygrał muzyczny show.

W 2017 r. wypuścił debiutancki singel "Czas". Muzykę do piosenki skomponował Chris Toffson, współpracownik m.in. Jeden Osiem L, Nowatora, Sylwii Grzeszczak, Mateusza Mijala, Mezo czy Magdy Femme. Linię melodyczną i słowa napisał sam Łukasz Mojecki.

Kolejny utwór - "Mgła" - Łukasz Mojecki przygotował wspólnie z Bartkiem Wroną, byłym wokalistą grupy Just 5. Pod koniec 2019 r. ukazała się piosenka "Bratnia dusza", która była zapowiedzią przygotowywanej płyty pod tym samym tytułem.

Łukasz Mojecki od kilku lat mieszkał w Warszawie. Brał udział w programach "Jaka to melodia?", "Dzień dobry TVN" czy "Pytanie na śniadanie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL