Reklama

Reklama

Luis Fonsi nie życzy sobie używania "Despacito" przez prezydenta Wenezueli

Autor największego hitu tego roku "Despacito", Luis Fonsi, zaapelował do prezydenta Wenezueli o nieużywanie jego utworu w celach politycznych.

Autor największego hitu tego roku "Despacito", Luis Fonsi, zaapelował do prezydenta Wenezueli o nieużywanie jego utworu w celach politycznych.
Daddy Yankee i Luis Fonsi mówią stop działalności prezydenta Maduro /

Wenezuela zmaga się z największym od dekad kryzysem gospodarczym i politycznym. W trwających od początku kwietnia antyrządowych protestach, którym towarzyszą starcia z policją i wojskiem, zginęło już prawie sto osób. Demonstranci oskarżają prezydenta Nicolasa Maduro o zapędy dyktatorskie, domagają się jego ustąpienia i rozpisania nowych wyborów.

Opozycyjna Koalicja na rzecz Jedności Demokratycznej (MUD) zapowiedziała kolejne strajki, a także marsze protestacyjne przeciwko zmianie konstytucji w drodze wyznaczonych przez władze na 30 lipca wyborów do Zgromadzenia Konstytucyjnego. Ma ono uchwalić nową ustawę zasadniczą i rozwiązać na jej podstawie zdominowane przez opozycję Zgromadzenie Narodowe.

Opozycja ocenia wybory do Konstytuanty, jako próbę "konsolidacji dyktatury" w Wenezueli. Tymczasem podczas sobotniej (22 lipca) demonstracji w Caracas ranny został muzyk Willy Arteaga, najbardziej znana twarz antyrządowych protestów w Wenezueli. Arteaga grał na skrzypcach podczas demonstracji.

Reklama

Prezydent Maduro, aby utrzymać władzę, chwyta się różnych wybiegów propagandowych i marketingowych. Do swojej politycznej machiny zaangażował nawet przebój "Despacito". Polityk zmienił tekst piosenki, aby promowała forsowane przez niego zmiany.

Maduro nie zdradził, kto napisał zmieniony tekst utworu, stwierdził natomiast, że ma nadzieję, że nowa wersja stanie się hitem sieci.

W całej sprawie głos zabrał sam Luis Fonsi, który wystosował specjalne oświadczenie. "Bez konsultacji ze mną i mojego pozwolenia na zmianę tekstu, wykorzystano 'Despacito' do politycznych celów" - czytamy na Instagramie wokalisty.

"Moja muzyka jest dla wszystkich, którzy chcą jej słuchać i dobrze się bawić, nie po to, aby używać jej jako propagandy i próbować manipulować nią ludzi, którzy płaczą za swoją wolnością" - napisał gwiazdor, a całość zakończył stwierdzeniem "jestem z Wenezuelą".

Przeciwko takiemu użyciu piosenki zaprotestowali także jej współautorzy - Daddy Yankee i kompozytorka Erika Ender.

Utwór "Despacito" ukazał się w sieci 12 stycznia 2017 roku. Od tamtej pory na Youtube został odtworzony ponad 2,81 miliarda razy, co obecnie daje mu trzecie miejsce na liście najpopularniejszych teledysków wszech czasów.

"Myślę, że z pewnymi rzeczami w życiu nie powinniśmy się spieszyć, a już na pewno nie z miłością. W romantycznych sytuacjach powinniśmy smakować momenty" - podkreślał Luis Fonsi w rozmowie z "Dzień dobry Wakacje".

Sprawdź tekst "Despacito" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL