Reklama

Reklama

Liroy wygrał wybory. Zasiądzie w Sejmie

Niecałe 23 tysiące głosów (22614) wystarczyło, aby Piotr Marzec czyli Liroy świętował wygrane wybory w swoim okręgu.

Niecałe 23 tysiące głosów (22614) wystarczyło, aby Piotr Marzec czyli Liroy świętował wygrane wybory w swoim okręgu.
To już pewne. Liroy będzie posłem /Leszek Kotarba /East News

Muzyczny kandydat komitetu Kukiz'15 zaraz po ogłoszeniu swojego startu w wyborach wzbudził sporo kontrowersji. Jednak Liroy wcale nie przejmował się negatywnymi komentarzami na własny temat i robił swoje.

Mimo iż jego wiedza o władzy ustawodawczej w Polsce na razie pozostawia odrobinę do życzenia, to raper miał mnóstwo pomysłów jako kandydat do Sejmu. Ponadto przypomniano epizody polityczne Liroya.

Wystąpił on w kampanii Instytutu Spraw Obywatelskich ("Obywatele decydują"), która miała pokazać politykę od kuchni. Raper w spotach wcielił się w rolę Dicka Dobrowolskiego, czyli spin doctora radzącego, jak łatwo zdobyć popularność, niekoniecznie mówiąc prawdę.

Reklama

Liroy o starcie w wyborach:

Liroy włączył się także aktywnie w inną kampanię spod znaku "Obywatele decydują". W specjalnym spocie zachęcał ludzi do większej aktywności politycznej. Oprócz niego akcję popierali m.in.: Mrozu, Krzysztof SkibaTymon Tymański.

Warto wspomnieć, że Kukiz i Liroy nagrali wspólnie utwór "Policja", który znalazł się na płycie "Pieśni ojczyźniane" Kukiza i Piersi.

Kukiz i Liroy jeszcze przed karierą polityczną:

Sprawdź tekst "Policja" w serwisie Teksciory.pl!

Liroy otrzymał 22614 głosów, co dało mu czwarty wynik w regionie kieleckim (lepiej wypadli Zbigniew Ziobro, Grzegorz Schetyna i Anna Krupka). Raper w wyścigu do Sejmu pokonał natomiast m.in. wiceminister obrony narodowej Beatę Oczkowicz.

Zaraz po informacjach o bardzo dobrym wyniku KWW Kukiz'15 od razu pojawiły się memy na temat wejścia Liroya do parlamentu. Oto najpopularniejszy, który krąży po sieci:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Liroy-Marzec | wybory do Sejmu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy