Reklama

Lemmy Kilmister i Lynda Kay "The Mask": Posłuchaj nieznanej piosenki lidera Motorhead

Do sieci trafiła niepublikowana wcześniej piosenka Lemmy’ego Kilmistera "The Mask", którą nagrał 30 lat temu z Lyndą Kay.

Do sieci trafiła niepublikowana wcześniej piosenka Lemmy’ego Kilmistera "The Mask", którą nagrał 30 lat temu z Lyndą Kay.
Lemmy Kilmister zmarł w wieku 70 lat / Jason Merritt /Getty Images

Przypomnijmy, że Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015 r., cztery dni po swoich 70. urodzinach. W oficjalnym oświadczeniu podano, że przyczyną śmierci był ekstremalnie agresywny nowotwór.

"Dowiedział się o chorobie 26 grudnia. Był wtedy w domu z rodziną. Nie potrafimy wyrazić naszego szoku i smutku, nie ma na to słów" - pisali po śmierci Lemmy'ego jego koledzy z zespołu Motorhead.

Co jakiś czas po śmierci kultowego muzyka w sieci pojawiają się nieznane elementy jego twórczości. Tym razem odnalezioną piosenką z udziałem Kilmisterem pochwaliła się artystka country Lynda Kay.

Reklama

Piosenka "The Mask" oryginalnie nagrywana była w 1979 roku, jednak Lemmy w tamtym czasie nie ukończył utworu. Zrobił to dopiero 30 lat później - w 2009 roku razem z wokalistką.

Na publikację numeru trzeba było czekać aż 10 lat, wszystko z powodu zaginięcia kompozycji. Sama zainteresowana była przekonana, że duet z Kilmisterem jest już nie do odzyskania.

Piosenka znalazła się na nowym albumie Lyndy Kay "Black & Gold", który do sprzedaży trafi 20 września tego roku.

Przypomnijmy, że w tym miesiącu członkowie Motorhead ogłosili, że 25 października do sklepów trafi kolekcjonerski box set "1979" oraz specjalne deluxe wydania albumów "Overkill" i "Bomber" w wersjach CD i LP. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lemmy Kilmister | Motorhead

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy