Ledwo zagrali koncert, a już padły oskarżenia dużego kalibru. "Mam zero szacunku dla tych ludzi"

Serj Tankian, wokalista System of a Down, ostro skrytykował zespół Imagine Dragons za ich występ w Azerbejdżanie w 2023 roku.

Imagine Dragons
Imagine DragonsEris WójcikINTERIA.PL

Kilka miesięcy temu Serj Tankian publicznie zwrócił się do zespołu, aby odwołali swój koncert w Azerbejdżanie.

"Jeśli jesteś tak ślepy na sprawiedliwość, to zagrasz koncert w kraju, który nielegalnie głodzi inny kraj, co potwierdził Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Amnesty International, Human Rights Watch... Jeśli nadal tam grasz, nie wiem, co powiedzieć o tobie jako człowieku. Nie interesuje mnie twoja muzyka. Jeśli jesteś złym człowiekiem, nie obchodzi mnie to. Mam zero szacunku dla tych ludzi" - ostro skomentował Serj Tankian.

Serj Tankian
Serj TankianDaniel Knighton / ContributorGetty Images

System of a Down wspiera Armenię

Tankian i jego zespół System of a Down od dawna otwarcie krytykują politykę Azerbejdżanu wobec Armenii i Górnego Karabachu. W 2020 roku, po raz pierwszy od 15 lat, wydali nowe utwory, aby zebrać fundusze wspierające Armenię w tym konflikcie. Tankian podkreśla, że artyści mają moralny obowiązek nie wspierać reżimów, które łamią prawa człowieka. 

Artur Rojek o Myslovitz: "Czas starć ambicji i konfliktów"Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr WitwickiINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas