Reklama

Reklama

Kult zdradza szczegóły nowego albumu. Kiedy premiera "Ostatniej płyty"?

Legendarny polski zespół Kult kończy pracę nad nowym albumem. W rozmowie z "Teraz Rockiem" Kazik Staszewski zdradził szczegóły.

Legendarny polski zespół Kult kończy pracę nad nowym albumem. W rozmowie z "Teraz Rockiem" Kazik Staszewski zdradził szczegóły.
Kazik podczas koncertu Kultu na Pol'and'Rock Festivalu 2019 /Szymon Aksienionek /Reporter

Nowy album Kultu będzie nazywał się "Ostatnia płyta". Kazik Staszewski zdradził, że będzie to album konceptualny.

"Wymyśliłem tytuł, który, mam nadzieję, będzie zaciekawiający, przyciągający uwagę: 'Ostatnia płyta'. Jest już zrobiona okładka i będzie ona bardzo ascetyczna - czarny napis 'Kult' większymi literami, pod spodem napis 'Ostatnia płyta' i białe tło. Będzie to trochę przypominało tablicę, za pomocą której bada się wzrok. Zwłaszcza to białe tło jest dla mnie istotne" - opowiedział.

"Wszystkie płyty, jakie ostatnio wydaliśmy, miały tło ciemne, a to jest kłopot, kiedy się ludziom te okładki podpisuje. Tu tło będzie białe, nie trzeba będzie szukać odrobiny jaśniejszego miejsca, ani się pieprzyć z szukaniem srebrnych czy złotych markerów" - wytłumaczył.

Reklama

Zaprzeczył jednak, że będzie to ostatni album zespołu. "Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze - bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia - co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą" - stwierdził.

Na płycie ma znaleźć się 16 utworów. Dokładna data premiery nie jest znana. Lider zespołu zapewnił, że płyta trafi w ręce fanów "najszybciej, jak to będzie możliwe. Nieważne, jaki to będzie miesiąc".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kult | Kazik | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy