Reklama

Reklama

Kult zdradza szczegóły nowego albumu. Kiedy premiera "Ostatniej płyty"?

Legendarny polski zespół Kult kończy pracę nad nowym albumem. W rozmowie z "Teraz Rockiem" Kazik Staszewski zdradził szczegóły.

Kazik podczas koncertu Kultu na Pol'and'Rock Festivalu 2019

Nowy album Kultu będzie nazywał się "Ostatnia płyta". Kazik Staszewski zdradził, że będzie to album konceptualny.

"Wymyśliłem tytuł, który, mam nadzieję, będzie zaciekawiający, przyciągający uwagę: 'Ostatnia płyta'. Jest już zrobiona okładka i będzie ona bardzo ascetyczna - czarny napis 'Kult' większymi literami, pod spodem napis 'Ostatnia płyta' i białe tło. Będzie to trochę przypominało tablicę, za pomocą której bada się wzrok. Zwłaszcza to białe tło jest dla mnie istotne" - opowiedział.

"Wszystkie płyty, jakie ostatnio wydaliśmy, miały tło ciemne, a to jest kłopot, kiedy się ludziom te okładki podpisuje. Tu tło będzie białe, nie trzeba będzie szukać odrobiny jaśniejszego miejsca, ani się pieprzyć z szukaniem srebrnych czy złotych markerów" - wytłumaczył.

Reklama

Zaprzeczył jednak, że będzie to ostatni album zespołu. "Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze - bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia - co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą" - stwierdził.

Na płycie ma znaleźć się 16 utworów. Dokładna data premiery nie jest znana. Lider zespołu zapewnił, że płyta trafi w ręce fanów "najszybciej, jak to będzie możliwe. Nieważne, jaki to będzie miesiąc".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kult | Kazik | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje