Reklama

Reklama

Kuba Sienkiewicz: "Śpiewanie to przygoda"

"Nie biorę udziału w wyścigach" - deklaruje Kuba Sienkiewicz, na co dzień wokalista zespołu Elektryczne Gitary, w rozmowie z INTERIA.PL. Na początku czerwca ukazała się firmowana jego nazwiskiem płyta "Powrót brata".

"Śpiewanie piosenek jest dla mnie przede wszystkim przygodą - zarówno estetyczną, jak i intelektualną. Traktuję to w takich kategoriach i dlatego nie biorę udziału w żadnych nadzwyczajnych promocjach" - mówi Sienkiewicz w wywiadzie dla INTERIA.PL.

"Chciałbym, żeby odbiór moich piosenek wynikał z tego, że ktoś w sposób autentyczny zainteresował się nimi, coś mu się w nich spodobało, a nie by wynikało to ze skandalizującej promocji czy jakichś dodatkowych fajerwerków wykonywanych na użytek płyty."

Wokalista Elektrycznych Gitar ma rzadko spotykany wśród artystów, pobłażliwy stosunek do niekontrolowanego rozpowszechniania plików mp3 przez Internet.

Reklama

"Cieszę się, że istnieje taka wymiana. Jest to przede wszystkim sposób promowania nowych wykonawców, którzy chcieliby zaistnieć, a ze względu na ogromne nasycenie rynku nie są w stanie przebić się do jakiegoś wydawcy, czy zdobyć widowni w normalny sposób. Popieram to, jest to bardzo miłe zjawisko, człowiek ma prawo w ten sposób dzielić się swoją twórczością."

"Natomiast jeśli chodzi o kopiowanie moich piosenek i rozpowszechnianie ich tą drogą, to mam uczucia niejednoznaczne. Wiadomo, że z jednej strony zmniejsza to sprzedaż płyt, z drugiej jednak strony te piosenki rozpowszechniają się wśród ludzi naprawdę nimi zainteresowanych. Każdy kij, jak wiadomo, ma dwa końce."

Przeczytaj cały wywiad.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje