Reklama

Reklama

Kuba Sienkiewicz o sławie swoich dzieci. Zazdrości im sukcesu?

Kuba Sienkiewicz, lider grupy Elektryczne Gitary, lata świetności na scenie ma już za sobą, tymczasem to jego dzieci tworzące folk-popowy duet Kwiat Jabłoni zdobywają coraz większą sławę.

Kuba Sienkiewicz, lider grupy Elektryczne Gitary, lata świetności na scenie ma już za sobą, tymczasem to jego dzieci tworzące folk-popowy duet Kwiat Jabłoni zdobywają coraz większą sławę.
Kuba Sienkiewicz o sukcesie swoich dzieci /Andrzej Wasilkiewicz /Reporter

Kuba Sienkiewicz znany jest z zespołu Elektryczne Gitary, natomiast z wykształcenia i zawodu jest lekarzem neurologiem. Z zespołem wydał takie przeboje jak "Dzieci wybiegły", "Co ty tutaj robisz?" czy "Nie pij Piotrek"

Dzisiaj częściej jednak mówi się o jego dzieciach - Jacku Kasi, tworzących duet Kwiat Jabłoni. Sienkiewicz opowiedział o tej sytuacji w rozmowie z WP. Zapytany odpowiedział, że czerpie z doświadczenia swoich dzieci. "Muzyka elektroniczno-akustyczna, jaką wykonują, to obszar moich zainteresowań" - dodał muzyk.

Reklama

Wcześniej w wywiadzie dla "Faktu" lider Elektrycznych Gitar został zapytany o to, czy chciał aby dzieci poszły w jego ślady. Sienkiewicz odpowiedział, że ma nadzieje, że mają na wszelki wypadek plan B.

"Mam nadzieję, że dzieci będą mieć coś jeszcze w zapasie oprócz sceny. Estrada, szczególnie muzyki pop, jest nieprzewidywalna i bardzo kapryśna. Tak szybko, jak można zaistnieć, tak szybko można zniknąć. Ja daję przykład człowieka dwuzawodowego, żeby mieć coś w zapasie. I wiem, że moje dzieci taką strategię też mają, przynajmniej te grające" - mówił wtedy.

Lider Elektrycznych Gitar wspomniał także, że był na koncercie dzieci.

"Myślę, że z sezonu na sezon nabywają doświadczenia i są coraz lepsi. Jak byłem na początku roku, tak myślę, że teraz powinien zobaczyć ich znowu. Można im coś doradzić, dostrzec, podzielić się tym, co mi się podoba, a co warto zamienić" - opowiedział.

Sam nie zamierza kończyć kariery - dla swoich fanów szykuje solową płytę. Ciągle też koncertuje z Elektrycznymi Gitarami, z którymi w zeszłym roku wydał album "2020".

Kwiat Jabłoni - kim są dzieci Kuby Sienkiewicza?

Jacek i Kasia Sienkiewiczowie dali się poznać szerszej publiczności w składzie grupy Hollow Quartet (sprawdź!). 

W 2018 r. Jacek i Kasia utworzyli rodzinny duet Kwiat Jabłoni, który błyskawicznie podbił sieć, a bilety na koncerty zaczęły rozchodzić się jak ciepłe bułeczki. Rok po debiucie wypuścili pierwszą płytę "Niemożliwe" z przebojami "Dziś późno pójdę spać" (ponad 31 mln) i "Niemożliwe" (prawie 9 mln, posłuchaj!). 

W lutym 2021 wydali również świetnie przyjętą płytę "Mogło być nic". Album w niecały miesiąc od premiery uzyskał status złotej płyty. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL