Reklama

Krzysztof Zalewski szaleje w Bieszczadach: Zobacz teledysk "Tylko nocą". Kiedy premiera nowej płyty?

Do sieci trafił teledysk do nowego singla "Tylko nocą" będący pierwszą zapowiedzią płyty Krzysztofa Zalewskiego.

Do sieci trafił teledysk do nowego singla "Tylko nocą" będący pierwszą zapowiedzią płyty Krzysztofa Zalewskiego.
Krzysztof Zalewski szykuje nową płytę /Marcin Kempski /materiały prasowe

Utwór "Tylko nocą" to pierwszy singel z nadchodzącej płyty Krzysztofa Zalewskiego, która ma pojawić się jesienią tego roku.

Autorami klipu są Marta FrączekPiotr Onopa, który współpracował już z Krzysztofem Zalewskim tworząc obrazy do "Miłość Miłość" i "Jednego serca".

"Noc jest wentylem bezpieczeństwa. Czasem, gdy można się obnażyć, zdjąć maskę. Miejscem na to co nieuświadomione lub ukryte. Taniec podobnie. Pozwala wyzwolić się ze schematów dnia codziennego, uwolnić się na chwilę z narzuconych ról. Czasami trzeba tańczyć jak wariat, żeby nie zwariować" - opowiada Krzysztof Zalewski.

Reklama

"Wyobraźmy sobie świat, w którym to, co dzieje się w dzień, nie ma już znaczenia... Bo tego świata już nie ma. Jest Noc. Niczym świat równoległy, w którym możemy pozwolić sobie na więcej, na dzikość, na taniec, na szaleństwo, na zew pierwotnej energii. Taki świat udało się stworzyć w sercu Bieszczad, gdzie przez dwie czerwcowe noce kręciliśmy ten klip" - dodają twórcy Marta Frączek i Piotr Onopa.

Teledysk powstawał przez dwie noce w bieszczadzkich lasach, a plan regularnie odwiedzały lisy, nietoperze i sarny. Ekipa pracowała w odcięciu od cywilizacji, w deszczu i błocie, w towarzystwie tysięcy komarów. Helena Ganjalyan, występująca w klipie choreografka, która przygotowała całą sekwencję tańca, pracowała z Krzysztofem przez trzy tygodnie przed nagraniem.

Rok 2020 to czas nowości u Krzysztofa Zalewskiego. Utwór "Tylko nocą" pojawił się po czterech latach od wydania ostatniego autorskiego albumu "Złoto". Później ukazał się jeszcze album "Zalewski śpiewa Niemena" (2018), wielki hit Męskiego Grania 2018 - "Początek" (razem z Dawidem PodsiadłąKortezem) oraz utwór "Kurier", który promował film Władysława Pasikowskiego o takim samym tytule.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Zalewski | teledyski | nowa płyta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy