Reklama

Reklama

Krystian Ochman i Opał razem. Zobacz mroczny teledysk "Bittersweet" i sprawdź tekst

Do sieci trafił mroczny teledysk "Bittersweet" Krystiana Ochmana. Naszemu reprezentantowi na tegorocznej Eurowizji towarzyszy raper Opał. Jak wypadł ten duet?

Do sieci trafił mroczny teledysk "Bittersweet" Krystiana Ochmana. Naszemu reprezentantowi na tegorocznej Eurowizji towarzyszy raper Opał. Jak wypadł ten duet?
Krystian Ochman prezentuje nowy teledysk /Tadeusz Wypych /Reporter

Przypomnijmy, że zwycięzca "The Voice of Poland", Krystian Ochman, w tym roku był reprezentantem Polski na Eurowizji z piosenką "River" (posłuchaj!).

Polak podczas konkursu w Turynie przeszedł do finału, gdzie zajął ostatecznie 12. miejsce z wynikiem 151 punktów.

"Nie zatrzymujemy się tu, lecimy do przodu. To nie jest koniec, mamy jeszcze dużo do roboty. To był dopiero kolejny krok. Trzymajcie się, całuję, widzimy się niedługo!" - skomentował na gorąco po finałowym występie.

Reklama

Krystian Ochman w mrocznym teledysku. Zobacz "Bittersweet"

W ostatnim czasie wokalista z powodu choroby musiał odwołać kilka zaplanowanych koncertów. Z anginą trafił nawet na kilka dni do szpitala.

Wówczas zapowiedział, że już wkrótce będzie można usłyszeć jego nowe piosenki. Pierwszą z nich jest właśnie wypuszczony utwór "Bittersweet", w którym towarzyszy mu raper Opał. Za produkcję nagrania odpowiada @atutowy, który już wcześniej pomagał Ochmanowi.

Sprawdź tekst utworu "Bittersweet" w serwisie Tekściory.pl!

Za teledysk odpowiada Adrian Kawa (Distort Media). Mroczne wideo powstało we wnętrzach Willi Fitznera w Siemianowicach na Śląsku.

Jak zaczynał Krystian Ochman?

Krystian Ochman urodził się 19 lipca 1999 r. w Melrose, a wychował w Potomac w stanie Maryland niedaleko Waszyngtonu. Spędził tam większość życia, jednak rodzina o polskich korzeniach nie pozwoliła zapomnieć o historii, z której się wywodzi. Jego rodzice - Dorota i Maciej Ochmanowie (grał na klawiszach w zespole Róże Europy) - wyjechali do Ameryki, by tam pracować i studiować, a ostatecznie osiedlili się tam na stałe.

Dziadkiem Krystiana jest z kolei słynny polski tenor - Wiesław Ochman. To właśnie wybitny artysta (sprawdź!), wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, był inspiracją dla młodego Krystiana. Do śpiewania zachęcał go zresztą sam sławny dziadek. Za jego sprawą początkujący wokalista zdecydował się na studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wcześniej uczęszczał do Thomas S. Wootton High School w miejscowości Rockville.

Wiesław Ochman zapraszał też swojego wnuka do wspólnych występów. Krystian śpiewał m.in. na jego koncertach charytatywnych oraz na Festiwalu Wiesława Ochmana w Zawierciu, który odbył się w październiku 2019 roku.

W listopadzie 2021 r. Krystian wypuścił swój debiutancki album zatytułowany po prostu "Ochman". Wydawnictwo pokryło się złotem za sprzedaż ponad 15 tys. egzemplarzy. Z tej płyty pochodzą przeboje "Światłocienie", "Wielkie tytuły", "Wspomnienie", "Prometeusz", "Ten sam ja" i "Złodzieje wyobraźni". Na koncie ma też dwie nominacje do Fryderyków 2022.

Czytaj także:

Ochman trafił do szpitala. Przekazał nowe informacje

Krystian Ochman w finale Eurowizji. Jak wypadł na scenie?

Sprawdź naszą recenzję debiutanckiej płyty Ochmana


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL