Reklama

Reklama

Koncert z okazji 25-lecia Fundacji Polsat. Michał Szpak, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski i inni [RELACJA]

"Co roku organizujemy wyjątkowe koncerty, na których bawią się całe rodziny, przy piosenkach artystów, kochanych przez dzieci i przez rodziców" - tymi słowami Nina Terentiew zapraszała na specjalne wydarzenie z okazji 25-lecia Fundacji Polsat. 12 września odbył się koncert z udziałem m.in. Michała Szpaka, Roksany Węgiel, Viki Gabor, Cleo i Dawida Kwiatkowskiego.

"Co roku organizujemy wyjątkowe koncerty, na których bawią się całe rodziny, przy piosenkach artystów, kochanych przez dzieci i przez rodziców" - tymi słowami Nina Terentiew zapraszała na specjalne wydarzenie z okazji 25-lecia Fundacji Polsat. 12 września odbył się koncert z udziałem m.in. Michała Szpaka, Roksany Węgiel, Viki Gabor, Cleo i Dawida Kwiatkowskiego.
Cleo jest jedną z gwiazd koncertu z okazji 25-lecia Fundacji Polsat /LUKASZ KALINOWSKI /East News

Koncert z okazji 25-lecia Fundacji Polsat zadedykowany jest rodzicom, którzy z poświęceniem zajmują się swoimi chorymi dziećmi i z całych sił walczą o ich zdrowie i życie.

Koncert "Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci" - kto pojawił się na scenie?

"Co roku organizujemy wyjątkowe koncerty, na których bawią się całe rodziny, przy piosenkach artystów, kochanych przez dzieci i przez rodziców" - mówi dyrektor programowa Polsatu Nina Terentiew. Artyści jak co roku wykonują popularne piosenki dla dzieci i własne przeboje.

"Te koncerty to już nasza tradycja. Radość na twarzy dzieci jest dla nas najważniejsza, nie tylko gdy powracają do zdrowia, ale także, a może przede wszystkim, na co dzień gdy mogą bawić się, spędzać czas z rówieśnikami i rodzicami, chociażby podczas takich wyjątkowych koncertów" - mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Reklama

Wydarzenie prowadzili w duecie Krzysztof Ibisz i popularny aktor młodego pokolenia Adam Zdrójkowski. Koncert rozpoczęła Cleo z piosenkami "Za krokiem krok" (sprawdź!) i "Łowcy gwiazd" (sprawdź!). Następnie na scenie pojawili się prowadzący. Jak podkreślił Krzysztof Ibisz, Fundacja Polsat wsparła już 40 tys. młodych pacjentów, przeznaczając na pomoc 262 mln złotych. 

Jako kolejna wystąpiła Viki Gabor. Zaśpiewała przebój "Superhero" (sprawdź!), który zapewnił jej zwycięstwo podczas Eurowizji Junior 2019. Chór Sound'n'Grace wykonał utwór "Lubię jeść banany"

Dla rybnickiej publiczności zagrał również pochodzący właśnie z Rybnika Grubson. Można było usłyszeć piosenki "Bez końca" (z animowanego filmu Disney'a "Trolle") oraz kultowy przebój "Na szczycie", który wykonał w towarzystwie chóru Sound'n'Grace. Przed utworem artysta zaapelował, by publiczność na chwilę zamknęła oczy i pomyślała o osobach, których już z nami nie ma, ale "do końca pozostaną w sercu".

Zespół Enej rozgrzał scenę hitem "Kamień z napisem LOVE" oraz własną, zaskakującą interpretacją piosenki dla dzieci "Kundel bury". Dawid Kwiatkowski zaprezentował nie tylko znane piosenki (swoje single "Bez Ciebie" i "Proste"), ale również nowy wizerunek. "Jak byłem dzieckiem, zawsze przed pójściem spać wyobrażałem sobie, że będę śpiewał na takich scenach, dla telewizji. Marzenia się same nie spełnią, trzeba im trochę pomóc" - zaapelował do fanów.

Po przerwie na scenie ponownie pojawiła się Viki Gabor z singlem "Moonlight", a później Kasia Mosek i Antek Smykiewicz wykonali w duecie "Pieski małe dwa". Sama wokalistka zaśpiewała jeszcze "Stary niedźwiedź mocno śpi". Michał Szpak zaśpiewał piękną kołysankę "Pamiętaj mnie". Na pytanie, kim chciał być jako dziecko, opowiedział: "Wokalistką Spice Girls", czym wywołał falę śmiechu. Jako następna wystąpiła Magda Bereda z piosenką "Psia kostka" z filmu "Corgi, psiak Królowej"

Roksana Węgiel, nazwana przez Ibisza "księżniczką polskiej piosenki", wykonała singel "Korona". Na scenie dołączył do niej Pawbeats, a publiczność mogła usłyszeć "Tajemnice" - piosenkę, promującą film "Tajemniczy Ogród". Dla zebranych i widzów zaśpiewała też Natalia Nykiel - zaprezentowała utwór "Pół kroku stąd" z filmu "Vaiana - Skarb Oceanu".

Prawdziwą imprezę rozkręcili Sławomir i Kajra z utworem "Wyginam śmiało ciało" znanym z animacji "Madagaskar". Zaśpiewali też piosenkę, którą Sławomir stworzył dla ich syna Kordiana. "Przez przyjazdem tutaj on się tak do mnie przytulił i powiedział: "Tato, kocham cię najbardziej ze wszystkich dziewczyn'" - zdradził ze śmiechem wokalista. Występ zakończyli przebojem "Miłość w Zakopanem".

Koncert zakończył Antek Smykiewicz. Wspólnie z publicznością odśpiewał utwór "Druha we mnie masz" z kultowego filmu "Toy Story"

Fundacja Polsat powstała, by dofinansowywać leczenie i rehabilitację dzieci. Instytucja ta remontuje także oddziały dziecięce i kupuje nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała ponad 262 miliony złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL