Reklama

Reklama

Kazik nie wytrzymał. Domaga się zdjęcia jego utworu z listy przebojów Trójki

Kazik Staszewski uznał, że nie chce, aby jego utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" znajdował się na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wystosował w tej sprawię oficjalny komunikat.

Kazik Staszewski uznał, że nie chce, aby jego utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" znajdował się na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wystosował w tej sprawię oficjalny komunikat.
Kazik Staszewski ma dość afery wokół jego utworu /Karol Makurat /Reporter

Według głosów słuchaczy radiowej Trójki, utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" znalazł się w piątek (15 maja) na szczycie listy przebojów. 

Muzyk w utworze przywołuje wydarzenie, które głośnym echem odbiło się w całym kraju (sprawdź tekst utworu!). 10 kwietnia prezes PiS, Jarosław Kaczyński wraz z kilkuosobową delegacją udał się na cmentarz, by upamiętnić rocznicę katastrofy w Smoleńsku. Choć argumentowano, że polityk "nie był tam jako osoba prywatna, tylko był w delegacji, która była częścią uroczystości państwowych", sprawa zbulwersowała wielu Polaków.

Reklama

W sobotę (16 maja) wiadomość o zwycięstwie Kazika zniknęła ze strony radia, a strona LP3 była niedostępna.

Redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski oraz prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska w kolejnych oświadczeniach zasugerowali manipulację wynikami głosowania i stwierdzili, że Kazik znalazł się na szczycie listy przebojów wbrew regulaminowi. 17 maja Kowalczewski stwierdził, natomiast, że to prowadzący audycję Marek Niedźwiecki sfałszował wyniki piątkowego notowania LP3 i ręcznie przesunął artystę na pierwsze miejsce (według kierownictwa radia Kazik zajął czwarte miejsce, a zwycięzcą został Bartas Szymoniak).

W poniedziałek na stronie stacji opublikowano poprawioną listę przebojów z 15 maja. Zespół Kult, którego liderem jest Kazik Staszewski, poinformował, że ponownie można głosować na utwór "Twój ból jest lepszy niż mój". Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy komentujący zarzucają Kazikowi "dogadanie się" z Trójką, inni deklarują, że przestali słuchać rozgłośni, pojawiły się nawet propozycje "wyjścia na ulicę".

Kazik w związku z zamieszaniem wokół "poprawionej listy" szybko przyjął inne stanowisko. Na profilu Kultu pojawiło się jego oświadczenie, w którym domaga się od Programu Trzeciego zdjęcia utworu "Twój ból jest lepszy niż mój" z LP3.

"W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania piosenki Kazika 'Twój ból jest lepszy niż mój' z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego" - czytamy.

Przypomnijmy, że Marek Niedźwiecki po oskarżeniu go o oszustwo, zdecydował o rozstaniu się z Trójką. Zawieszony w związku z aferą został natomiast Bartosz Gil. Ten opublikował własną wersję wydarzeń, którą można przeczytać TUTAJ. Potwierdził ją szef redakcji muzycznej Trójki Piotr Metz.

W ostatnich dniach - w ramach protestu - z Polskiego Radia odeszli: Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Wojciech MazolewskiAgnieszka Szydłowska, Michał Olszański oraz Agnieszka Obszańska. O zawieszeniu współpracy z radiem poinformowali również m.in. zespół Organek, Dawid Podsiadło, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski oraz Krzysztof "Grabaż" Grabowski, oświadczając, że nie życzą sobie, by ich piosenki były grane na antenie Programu III Polskiego Radia. Współpracę z radiostacją zawiesiły wytwórnie Mystic, S.P. Records i PIAS.

***Zobacz także***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy