Reklama

Kasia Kowalska pamięci zmarłego taty: Szczegóły nowej płyty "Aya"

22 czerwca ukaże się zapowiadana już przez nas nowa płyta Kasi Kowalskiej. "Aya" to pierwszy po 10 latach album z jej premierowym materiałem.

22 czerwca ukaże się zapowiadana już przez nas nowa płyta Kasi Kowalskiej. "Aya" to pierwszy po 10 latach album z jej premierowym materiałem.
Kasia Kowalska na okładce płyty "Aya" /

Premiera płyty "Aya" zbiega się z 25-leciem pracy artystycznej Kasi Kowalskiej.

W trakcie przerwy od nagrań, wokalistka skupiła się na wychowaniu syna - Ignacy 24 czerwca skończy 10 lat (ojcem dziecka jest perkusista Marcin Ułanowski). Podróżowała również po całym świecie. Odwiedziła między innymi Brazylię, Indie i Kolumbię.

Inspiracje dźwiękami i kulturami z różnych zakątków globu doskonale słychać na albumie "Aya". Utrzymane w alt-folkowym klimacie utwory przynoszą wewnętrzne ukojenie, opowiadają o uzdrawiającej sile miłości, a także są próbą rozliczenia z przeszłością.

Reklama

Kowalska zadedykowała swoją najnowszą płytę niedawno zmarłemu ojcu. Wydawnictwo promują utwory "Alannah (tak niewiele chcę)" i tytułowa "Aya", zaprezentowana jeszcze w połowie 2016 r.

Sprawdź tekst utworu "Aya" w serwisie Teksciory.pl!

"Każdy w życiu szuka swojego miejsca i drogi, dzięki której ma jakąś równowagę. Dla mnie ten śpiew zawsze był formą ucieczki od rzeczywistości i formą terapii i tak jest do teraz. Tak to mnie wszystko trzyma w środku i dobrze się czuję" - podkreślała wokalistka w "Dzień dobry TVN".

"Przez Ignacego, przez to drugie macierzyństwo, przez dojrzewanie, zaczęłam się zmieniać i nie chciałam do tego wracać, co pielęgnowałam przez tamte lata. Mam taką opinię, że jestem mocno zdołowana, co jest trochę zgodne z prawdą, ale nie do końca" - dodaje wokalistka, która ma także 21-letnią córkę Aleksandrę ze związku z Kostkiem Joriadisem, wokalistą grupy Human.

"Wydaje mi się, że pora już iść w stronę światła, pora na to, żeby doceniać prostotę, doceniać życie, doceniać siebie" - mówi Kowalska o zawartości nowej płyty, podkreślając, że "nie ma już takiego doła".

Piosenka "Alannah (tak niewiele chcę) jest efektem współpracy Kasi Kowalskiej z Kenem Rose (m.in. Marianne Faithfull, Lionel Richie, Toto, Kansas) - prywatnie przyjacielem Kasi i gitarzystą Bartkiem Kapłońskim. Produkcją zajął się Adam Abramek, z którym Kowalska pracowała już przy swoich dwóch wcześniejszych albumach.

Sprawdź słowa piosenki "Alannah (tak niewiele chcę)" w serwisie Teksciory.pl!

Angielski tekst do tej kompozycji napisała kanadyjska wokalistka Alannah Myles, pamiętana z wielkiego przeboju "Black Velvet" z 1989 r. Myles gościnnie pojawiła się też w bonusowym utworze "Somewhere Inside".

Piosenka, jak i cały album Kowalskiej, powstały w Hazelrigg Bros. Studio w Kalifornii.

Sprawdź tekst utworu "Black Velvet" w serwisie Teksciory.pl!

Oto szczegóły płyty "Aya":

1. "Aya"
2. "Dla Taty"
3. "Alannah (Tak niewiele chcę)"
4. "Teraz kiedy czuję"
5. "Czas się kurczy"
6. "Czerń i biel"
7. "Miłosne zbrodnie"
8. "Wyspy miliardów gwiazd"
9. "Przebaczenia akt"
10. "Krew ścinanych drzew"
11. "Tam gdzie nie sięga ból"
BONUS:
12. "Somewhere Inside" - gościnnie Alannah Myles
12. Hidden Track (po 15 sekundowej przerwie) - "Teraz kiedy czuję" (Acoustic Version).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kasia Kowalska | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama