Reklama

Jest kolejna piosenka do filmu "Akademia Pana Kleksa". Kto zabiera widzów "Do gwiazd"?

W dniu oficjalnej premiery filmu "Akademia Pana Kleksa" do sieci trafia piosenka "Do gwiazd", w której zaśpiewały młode gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W nowym singlu pojawili się Oskar Cyms (zwycięzca 18. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo") i znana z "The Voice Kids" Carla Fernandes.

W dniu oficjalnej premiery filmu "Akademia Pana Kleksa" do sieci trafia piosenka "Do gwiazd", w której zaśpiewały młode gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W nowym singlu pojawili się Oskar Cyms (zwycięzca 18. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo") i znana z "The Voice Kids" Carla Fernandes.
Oskar Cyms nagrał duet z Carlą Fernandes do nowej "Akademii Pana Kleksa" /AKPA

"Kleks: Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Przypomnijmy, że dwuczęściowy film Krzysztofa Gradowskiego z 1983 roku obejrzało ponad 14 milionów widzów.

Nowa wersja do kin oficjalnie wchodzi 5 stycznia, ale film można było wcześniej zobaczyć na pokazach przedpremierowych. Na seansach pojawiło się już ponad 437 tys. widzów, choć krytycy nie szczędzą negatywnych uwag. "Ambicja przerosła twórców i trochę się pogubili" - możemy przeczytać w recenzji opublikowanej w serwisie Interia Film.

Reklama

W tytułowej roli zagrał Piotr Fronczewski, który powróci na ekran jako Doktor Paj-Chi-Wo. Z kolei w Kleksa w nowej wersji wcielił się Tomasz Kot, którego na swego następcę namaścił sam Fronczewski.

Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki (debiutująca na dużym ekranie Antonina Litwniak) - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę...

Za scenariusz nowej wersji odpowiada Krzysztof Gureczny. Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski.

"Akademia Pana Kleksa" na nowo. Piosenki z filmu podbijają sieć

Po nastrojowym utworze sanah "Jestem twoją bajką" i piosence "Całkiem nowa bajka", którą nagrała plejada znamienitych polskich artystów (Mrozu, Artur Rojek, Kasia Sochacka, Bedoes 2115, Sokół, Ralph Kaminski, Igo i Brodka) przyszła kolej na premierą kolejnego singla promującego nową ekranizację "Akademii Pana Kleksa". To utwór zatytułowany "Do gwiazd", który nagrali zwycięzca 18. edycji show "Twoja twarz brzmi znajomo" Oskar Cyms i znana z programu "The Voice Kids" Carla Fernandes.

- To zdecydowanie był najbardziej intensywny rok w moim życiu. Bardzo dużo się działo, bardzo dużo było szczęśliwych momentów - opowiadał w rozmowie z Interią Oskar Cyms, który był jedną z gwiazd Sylwestrowej Mocy Przebojów w Polsacie.

Z kolei 20-letnia obecnie Carla Fernandes swoją oryginalną urodę zawdzięcza portugalsko-hiszpańsko-polskim korzeniom. W 2021 r. wydała debiutancką EP-kę "18". Finalistka drugiej edycji "The Voice Kids" poza nagrywaniem swoich piosenek tworzy też dla innych wykonawców. Ma na koncie m.in. utwory wykonywane przez Wersow i Lexy Chaplin, pracuje też z Oskarem Cymsem.

"Akademia Pana Kleksa" - kto zagrał w filmie?

W obsadzie produkcji poza wspomnianymi Tomaszem Kotem, Antonią Litwniak i Piotrem Fronczewskim znaleźli się m.in. Sebastian Stankiewicz, Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska i Janusz Chabior.

W mniejszych rolach zagrali przedstawiciele polskiej sceny muzycznej, jak m.in. Ralph Kaminski, Alberto (raper i zawodnik MMA wcielił się w Alladyna), Tymek (raper pojawi się jako Wilkus Tymek) i weteran hiphopowej sceny Waldemar Kasta (zapowiada Kleksa w taki sposób, jak robi to w KSW).

Z kolei producentem i kompozytorem nowej ścieżki dźwiękowej do filmu jest Matheo, mający na koncie współpracę z m.in. Tede, Popkiem, Sobotą i Donguralesko.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Akademia Pana Kleksa | Oskar Cyms | Carla Fernandes | teledyski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama